Altın Pergel Yarışması’nda finale kalan okullar belirlendi

İlk kez düzenlenmesine rağmen MAKTEK 1. Altın Pergel Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması’na, 19 farklı şehirden toplam 36 meslek lisesi başvuruda bulundu.

Makina Magazin - - HABERLER -

Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Tezmaksan Eğitim Üssü Derneği’nin ortak çalışması olarak düzenlenen ‘MAKTEK 1. Altın Pergel Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması’nda başvurular tamamlandı. İlk kez gerçekleştirilmesine rağmen yarışmaya 19 farklı şehirden toplam 36 meslek lisesi başvuruda bulundu. Yarışmanın ilk aşamasında 10 okul dereceye girerek finale kaldı. Projeleri başarılı bulunan 10 okul şu şekilde sıralandı: Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İstanbul), Çayırhan Turgay Ciner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ankara), İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İstanbul), Mopak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İzmir), Özel Ankara Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ankara), Özel Enka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kocaeli), Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Mersin), Samsun Şehit İlhan Hamlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Samsun), Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Manisa), Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Niğde).

Yarışma sonuçlarının kamuoyuna duyurulması sonrası Lenovo iş istasyonu ve Solidworks yazılımlarının, söz konusu okullara kurulumu yapıldı ve ardından eğitimler başladı. Eğitimler, 10 Eylül 2018 kadar aralıklarla devam edecek. Her okula birer danışman atanarak, öğrencilerin eğitimine katkı sağlanacak. İlk üç okulun belirlenmesinin ardından, 2 Ekim 2018’de gerçekleştirilecek olan MAKTEK Avrasya Fuarı’nın açılış töreninde kazananlara ödülleri verilecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.