İTO yeni Başkanı’nı seçti

Şekib Avdagiç, 400 bin İstanbullu firmayı temsil eden İstanbul Ticaret Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Makina Magazin - - HABERLER -

Türkiye’de ortalama her dört şirketten birinin üyesi olduğu İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç oldu.

136 yıllık köklü bir geçmişe sahip İto’nun Avdagiç Başkanlığı’ndaki yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: İsrafil Kuralay, Servet Samsama, İbrahim Doğan Salman, Dursun Topçu, Ahmet Özer, Yakup Köç, Burhan Polat, Levent Taş, Bahadır Yaşık ve Adil Coşkun.

Avdagiç: “Kaybedecek bir saatimiz bile yok”

İstanbul Ticaret Odası’nın yeni Başkanı Şekib Avdagiç, seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra meclis üyelerine yaptığı konuşmada, “Önümüzde yepyeni bir yol uzanıyor. 400 bin üyemizin gücüne güç katacak projelerimiz, Türkiye’nin aydınlık yarınları için güçlü bir teminat olacaktır. Büyümede anahtar rol oynayacak nokta atışı projelerimiz hazır. Kaybedecek bir saatimiz bile yok” diye konuştu.

Büyük bir mutabakatla adaylık sürecine tam destek veren başta İstanbul Ticaret Odası üyeleri olmak üzere tüm kurumlara, sivil toplum kuruluşlarına ve sektör temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür eden Avdagiç, şöyle konuştu: “Pek çok arkadaşımız bu noktada bizlerle birlikte oldu, destek verdi, elini taşın altına koydu. Hepsine bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İstanbul Ticaret Odası’nın üye sayısı itibariyle dünyanın en büyük beş odasından biri olduğunun altını çizen Avdagiç, “İTO, Türkiye’deki ortalama her dört şirketten birini temsil ediyor. Milli gelirin yüzde 28’ini, toplam vergi gelirinin yüzde 43’ünü ve toplam dış ticaret hacminin yüzde 50’den fazlasını İstanbul Ticaret Odası’nın üyeleri gerçekleştiriyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Şekib Avdagiç

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.