İKMİB’IN yeni Başkanı Adil Pelister

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde yapılan seçimler sonucunda, Adil Pelister Başkanlık görevine seçildi.

Makina Magazin - - HABERLER -

İKMİB’DE (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği) gerçekleştirilen seçimler sonucunda, BETA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister Başkan olarak seçildi.

Vizyoner projelerle kimya sektöründe sıçrama hedeflediğini dile getiren Pelister, İKMİB’DE yeni bir dönemin başladığını belirtti. Kimya sektörünün güçlü isimlerinden oluşan Yönetim Kurulu ile birlikte Türk kimya sektörünü dünya arenasında en üst seviyeye yükseltmek için çalışacaklarını belirten Pelister, ”Kimya sektörümüzün ihracattaki tüm sorunlarını yeniden ele alacak, kalıcı çözümlerimizle ihracatçımızın önündeki zorlukları tek tek ortadan kaldıracağız. Sektörümüzün ihtiyaç duyduğu yenilikçi projelerimizle birliğimizi yarınlara taşıyacağız. Tüm alt sektörlerimizle tek vücut olarak, kimya sektörünün değerine değer katacak yeni bir dönemi başlatacağız” diye konuştu.

Geçmişten aldıkları güçle ihracatçıların geleceğini hep birlikte inşa edeceklerini vurgulayan Pelister, şeffaf ve en önemlisi aktif bir yönetim olacaklarını kaydetti. Adil Pelister, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Herkese kulak veren, fikirlerin yarıştığı ve ortak akıl sonucunda yine tek ses olacağımız bir yönetim anlayışıyla sektörümüzde sıçrama yapacak marka projelerimizi hayata geçireceğiz. Seçime katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyor ve oy versin ya da vermesin herkesin yönetimi olacağımızın sözünü veriyoruz.”

Adil Pelister, “Sektörümüzün ihtiyaç duyduğu yenilikçi projelerimizle birliğimizi yarınlara taşıyacağız” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.