İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi 6 Mayıs’ta kapılarını açacak

2001’den beri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin dokuzuncusu, 'İş Sağlığı ve Güvenliğinde Koordinasyon ve İşbirliği’ temasıyla gerçekleştirilecek.

Makina Magazin - - ETKİNLİK -

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bakanlığın 2001 yılından bu yana düzenlediği Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin dokuzuncusu, 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak. Etkinliğin bu yılki teması ise, ‘İş Sağlığı ve Güvenliğinde Koordinasyon ve İşbirliği’ olacak. Kongreye tüm dünyadan yetkin isimlerin katılacağını dile getiren yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Avrupa Güvenlik ve Sağlık Profesyonelleri Örgütleri Ağı (ENSHPO) Başkan Yardımcısı Ralf Giercke, Uluslararası İş Müfettişleri Derneği (IALI) Genel Sekreteri Ho Siong Hin ve İş Güvenliği ve Sağlığında Avrupa Araştırmaları Ortaklığı (PEROSH) Sağlıklı Yaşam ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Jan Michael Meeuwsen, Türkiye’de çalışma hayatını oluşturan tüm taraflar ve uzmanlar, iş sağlığı ve güvenliği alanında bilgi ve tecrübelerini kongre katılımcılarıyla paylaşacaklar.”

“Toplam üç gün sürecek”

Toplam üç gün sürecek kongrede; iş sağlığı ve güvenliği, risk yönetimi, davranış bilimlerinin de aralarında bulunduğu toplam 31 ana başlıkta süreçlerin ve gelişmelerin değerlendirileceğini kaydeden yetkililer, “Kongrede ayrıca, iş sağlığı ve güvenliği açısından hassas olan maden, inşaat, metal, kimya ve tarım sektörleri masaya yatırılacak. Meslek hastalıkları, yüksekte çalışma, iş sağlığı teşvik mekanizmaları, kişisel koruyucu donanımlar, acil durum yönetimi ile iş sağlığı ve güvenliğinde en iyi uygulamalar da kongrede tartışılacak konular arasında yer alacak. Kongreyle eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı’nda ise, bu alandaki en son yenilikler katılımcıların ilgisine sunulacak” diye konuştular.

"Gelenek haline geldi”

Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin artık bir gelenek haline geldiğini dile getiren yetkililer, şöyle devam ettiler: “Etkinlik, iş sağlığı ve güvenliğinin teşvik edilmesini, bu alanda toplumsal bir bilinç oluşturulmasını ve katılımcılar arasında bilgi, uygulama ve deneyim alışverişi sağlanmasını hedefliyor. Kongre aynı zamanda, çalışma hayatının tüm aktörleri arasında güçlü bir işbirliği zemini oluşturmayı amaçlıyor.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.