Görüntü işleme çözümleri

Makina Magazin - - ÜRÜN - B&R

B&R, makina görüntüleme sistemlerini otomasyona tam bir şekilde entegre ediyor. SPS IPC Drives Fuarı’nda şirket, bir otomasyon sistemi ile tam entegre olan dünyanın ilk görüntü işleme çözümünü piyasaya sundu. Bu çözümler; kameraları, yazılımları ve aydınlatma aksesuarlarını kapsıyor. Bu sistemin kalbini akıllı kameralar oluşturuyor. Portföy, en alt kısımda basit görüntüleme sensörlerinin yerini alabilen ve en üst kısımda yüksek kaliteli akıllı kameraların performansını gösteren geniş bir yelpazeye sahip. Buna ek olarak, hazır yazılım bileşenleri programlama çabası gerektirmeyen uygulamalar oluşturmak için uygundur.

Akıllı aydınlatma

Aydınlatma, isteğe bağlı olarak ya kameraya entegredir, ya da harici bir cihaz olarak kullanılır ve otomatik kontrol edilir. Yüksek hızlı kayıtlar için en üst düzey senkronizasyon hassasiyeti veya aydınlık ya da karanlık alan aydınlatmaları gibi nesneye özgü talepler kolayca uygulanabilir. Görüntü tetikleme ve ışık kontrolü gerçek zamanlı olarak ve tüm otomasyon sistemi ile (Sub-µs-bereich) senkronize olarak ayarlanabilir. B&R görüntüleme sistemlerinin entegrasyonu; mühendislik araçları, gerçek zamanlı işletim sistemi ve uygulamalar gibi tüm açıları kapsıyor. Tüm otomasyon görevleri tek çatı altında toplanıyor. Bu durum, kontrol programlamacılarının gelecekte birçok görüntüleme görevlerini kendilerinin yapmalarına olanak tanır.

B&r'ın görüntüleme çözümleri portföyü, en basit görüntüleme sensöründen en üst düzey akıllı kamera sistemlerine kadar ulaşıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.