Bantboru, Tube & Wire 2018 Fuarı’na katıldı

23 ülkeye ihracat gerçekleştiren, ürünleri dünyada üretilen her 100 aracın dördünde kullanılan Bantboru, stratejik ihracat pazarları arasında yer alan Almanya’da gerçekleştirilen Tube & Wire 2018 Fuarı’nda ürünlerini sergiledi.

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Bantboru, faaliyet gösterdiği pazarlardaki güçlü pozisyonunu korurken; küresel pazarda marka bilinirliğini ve markalı satışlarını artırma stratejisi kapsamında, stratejik hedef olarak belirlediği pazarlara odaklanmaya devam ediyor. Şirket son olarak, Almanya’nın Düsseldorf kentinde iki yılda bir düzenlenen ve sektörün en önemli küresel buluşması olarak kabul edilen Tube & Wire 2018 Fuarı’na katıldı.

Gider: “İstikrarlı bir şekilde büyüyoruz”

Günümüzde dünyada üretilen her 100 otomobilden dördünün; fren, debriyaj ve yakıt sistemleri gibi kritik noktalarda firmalarının ürünlerini taşıdığını dile getiren Bantboru CEO’SU Sinan Gider, soğutma alanında da istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiklerinin altını çizdi. Gider, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Asla taviz vermediğimiz kalitemizle birleştirdiğimiz, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran esnek iş yapış şeklimizle, kalite ve rekabetin en üst düzeyde önem taşıdığı bu iki endüstride, dünyanın önde gelen markalarının rekabetçi perfomanslarına katkı yapan katma değerli iş ortağı olarak konumlanıyoruz.”

“Lider kuruluşlarla çalışıyoruz”

Küresel markaların önemli projelerinde iş ortağı olarak yer aldıklarını söyleyen Sinan Gider, 2016 yılı içerisinde Peugeot-citroen Grubu’nu direkt müşteri ağlarına kattıklarını ve Almanya ofisleri üzerinden sevkiyatlara başladıklarını vurguladı. Gider, “Başta BMW, Mercedes ve ülkemizde Ford Otosan olmak üzere, otomotiv sektörünün lider kuruluşlarının projelerinde iş ortağı olarak birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca, 2017 içerisinde dünyanın tanınmış firmalarından Brembo’nun yanı sıra, Audi ve Dacia gibi küresel markalarla ticari ilişkiye girmiş bulunuyoruz” diye konuştu.

Soğutma sektöründe ise Arge ekipleri ile birlikte geliştirdikleri ürünler sayesinde Bosch firmasını da müşteri portföylerine eklediklerini ifade eden Sinan Gider, şöyle konuştu: “Devletimizin, Türkiye’nin küresel rekabet gücünü oluşturan şirketleri desteklemek için oluşturduğu Turquality marka programı kapsamında desteğe uygun görülen kuruluşlar arasına girdik.”

“Hedefimiz 19 milyon Euro’luk ihracat”

Bantboru’nun ihracat gelirlerini son 10 yıl içerisinde 10 kat büyüttüğünü ifade eden Gider, 2017’de 15 milyon Euro’nun üzerinde gerçekleşen ihracatlarını 2018 yılında 19 milyon Euro’ya çıkarmayı hedeflediklerini aktardı. Gider, sözlerine şöyle devam etti: “Bu pazarlar arasında yer alan Almanya’da, global üreticilerle güçlü bir şekilde rekabeti sürdürüyoruz ve daha da büyümeyi hedefliyoruz. 2013 yılında Almanya’nın Saarbrücken kentinde hayata geçirdiğimiz lojistik merkezimiz, bu ülkede ve Avrupa genelinde gücümüzü artırıyor.”

Sinan Gider, Bantboru’nun ihracat gelirlerini son 10 yıl içerisinde 10 kat büyüttüğünün altını çizdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.