Enerji Bakanlığı’ndan Borusan Mannesmann’a ödül

Borusan Mannesmann, ‘Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’ kapsamında ‘Enerji Verimliliği’ alanında ‘Metal Sektörü’nde birincilik ödülünü kazandı.

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Sürdürülebilirlik politikalarını kararlılıkla sürdüren ve bu kapsamda önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayan Borusan Mannesmann, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

‘Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER)’ kapsamında yapılan değerlendirmede; enerji yoğunluğunu 2009-2013 arasındaki referans enerji yoğunluğuna göre son üç yılda (2014 - 2016) ortalama yüzde 54,5 oranında azaltan Borusan Mannesmann, enerji verimliliğinde ‘Ana Metal Sanayii’ alt sektörü içerisinde birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

'Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü veri tabanına kaydedilen enerji tüketim bilgileri değerlendiriliyor. Bu değerlendirmeye her yıl düzenli olarak bilgi gönderen en az 20 işletmenin kayıtlı olduğu alt sektörler dâhil ediliyor.

Atabey: “Geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz”

Ödülle ilgili açıklamalarda bulunan Borusan Mannesmann Genel Müdürü Zafer Atabey, “Sürdürülebilirlik; tüm Borusan Grup şirketlerinin olduğu gibi Borusan Mannesmann için de vazgeçilmez temel politikalardan biridir. Bu kapsamda hem paydaşlarımıza değer yaratma gayreti ile, hem de yüksek sosyal sorumluluk bilincimizle, gerek atık yönetimi, gerekse enerji verimliği kapsamında geniş bir yelpazede çalışmalar yapıyoruz. Enerji tüketiminde sağladığımız kayda değer azalma da, tesislerimizdeki sürekli iyileştirme çalışmalarının bir sonucudur. Bu ödül motivasyonumuzu artırdı. Hedeflerimizde çıtayı daha da yükseğe koymak için çalışacağız” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.