Siemens, ‘TET İhracat Başarı Ödülü’ne lâyık görüldü

'2017 Yılı İhracat Başarı Ödülleri’nde Siemens, 'Türkiye’de Elektrik Üretim ve Dağıtım Ekipmanları' kategorisinde, 2017'de en çok ihracat gerçekleştiren ikinci firma oldu.

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

2017 yılında 100 milyon Euro’yı aşan ihracat rakamlarıyla son yıllardaki hızlı büyümesini sürdüren elektrik, elektronik ve hizmet sektöründe en çok ihracatı gerçekleştiren firmalar 5 Nisan 2018'de Four Seasons Bosphorus Otel İstanbul’da düzenlenen törenle ödüllendirildi. Elektrik, Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) tarafından düzenlenen etkinlikte Siemens, ‘Elektrik Üretim ve Dağıtım Ekipmanları’ kategorisinde ikinciliğe lâyık görülerek ‘TET İhracat Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.

Tezel: “Birçok ilke imza attık”

162 yıllık köklü geçmişleriyle içinde bulundukları sektörlerde birçok ilke imza attıklarını dile getiren Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Enerji Yönetimi Direktörü Oğuz Tezel, “Ülkemizin potansiyeline güveniyoruz ve büyümesine destek olmayı sürdürüyoruz. Son dönemde Siemens Türkiye’nin üretim, istihdam ve ihracat kapasitesini artırmaya yönelik önemli yatırımlar gerçekleştirdik. ‘TET İhracat Başarı Ödülü’nü bu çalışmalarımızda ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu kanıtlaması bakımından kıymetli buluyoruz” diye konuştu.

Üstün mühendislikleri sayesinde enerji sektörüne yönelik ürünlerde beş kıtada 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini kaydeden Tezel, şöyle konuştu: “Yerel bilgi ve birikimimiz, Türkiye’deki uzun süreli deneyimimiz ve küresel kaynaklarımızı aktarma yeteneğimiz sayesinde, gelecekte ihracat oranımızı artırarak ülkemizin büyüme hedeflerine katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.