FİRMA HABERLERİ

Jeneratörler aşırı yüklenme sonucu yaşanan elektrik kesintilerinde can simidi görevi görüyor. Ancak, yedek enerji kaynağı olarak alınıp bir köşede unutulan ve bakımı düzenli yapılmayan jeneratörler ihtiyaç anında çalışmama riski taşıyor.

Makina Magazin - - İÇİNDEKİLER -

Elif Ata Erduran: “Jeneratörlerin periyodik bakımları mutlaka yapılmalı” Dirinler, yeni makinasıyla bakım maliyetlerini düşürüyor

Dassault Aviation, 3Dexperience’i kullanacak

Prysmian Group, General Cable’ı satın aldı

IDEA4T, Sensor+test 2018’de ürünlerini sergiledi

CDT Bilgi Teknolojileri, Dragonfly 2020 Pro 3D’yi tanıttı

Danfoss, sektörel donanım ve bilginin aktarılmasına katkı sağlıyor Smc’nin başarısı ödüllendirildi

Abb’nin GE Industrial Solitions’ı satın alma işlemi tamamlandı

İmaş Makina, ‘En Başarılı İhracatçı’ firmalar listesinde yer aldı

Günümüzde hayatın normal akışında ilerleyebilmesi için elektrik kesintilerinin olmaması büyük önem taşıyor. Ancak aşırı yüklenme, arıza ve bakım gibi sebeplerle zaman zaman elektrik kesintileri meydana geliyor. Kesintilerden olumsuz etkilenmemenin yolu jeneratör kullanmaktan geçiyor. İhtiyaç duyulan anlarda jeneratörlerin sorunsuz bir şekilde devreye girmesi için periyodik bakım yaptırmak şart.

Düzenli bakımı yapılan jeneratörlerin hızlıca devreye girerek, elektrik kesintilerinden olumsuz etkilenmeyi önlediğini belirten Teksan Jeneratör Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Elif Ata Erduran, şunları söyledi: “Konutların yanı sıra hastane gibi hayati öneme sahip yerlere, sanayi ve ulaşım gibi kritik sektörlere kesintisiz enerji sağlayan jeneratörler, elektrik kesintilerinde devreye girerek büyük avantajlar sağlıyor. Her gün kullanılmadığı için bakımı ihmal edilen jeneratörler, bu yüzden ihtiyaç anında sorun çıkarabiliyor. Oysa periyodik bakımı yapılan jeneratörler istenildiği anda hızlıca devreye girerek, kesintilerden olumsuz etkilenmeyi engelliyor. Jeneratör satın alırken, güvenilir ve satış sonrası hizmetlerde de kendini ispatlamış bir marka seçmek gerekiyor. Ucuz diye tercih edilen ve işinin ehli olmayan markaların jeneratörlerinde yaşanan sorunlar, satış sonrası hizmetlerle ilgili muhatap bulunmadığı için çözülemiyor.”

"Uzman ekiplerce yapılmalı"

Jeneratörlerin periyodik bakımlarının mutlaka uzman ekiplerce yapılması gerektiğini belirten Erduran, "Türkiye’nin yanı sıra ürünlerimizi 128 ülkeye ihraç ediyor ve yurtdışındaki müşterilerimize de satış sonrası hizmet veriyoruz. Deneyimli ekibimizle yılda 50 bine yakın noktaya servis veriyoruz. Bugüne kadar müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler gösteriyor ki; jeneratörlerde en sık karşılaşılan arızalar bakımların düzenli olarak yapılmamasından kaynaklanıyor. Teksan Jeneratör olarak, ürünlerimizin bakım ve kontrollerini gerçekleştirmek üzere alanında uzman güçlü bir teknik ekibe sahibiz. Jeneratör bakımının mutlaka profesyoneller tarafından yapılması gerekiyor. Ürünlerimizi sadece bu konuda eğitim almış ve tecrübeli kişilere emanet edebileceğimizi unutmamalıyız. Servis hizmetimizin yanı sıra çağrı merkezimizle 7/24 müşterilerimizin sorunları ile ilgileniyoruz. Bölge müdürlüklerimiz, bayilerimiz ve müşterilerimize yönelik eğitimler de düzenliyoruz” dedi.

"Garanti süresini 5 yıla yükselttik"

Her fırsatta periyodik bakımın öneminin altını çizdiklerini söyleyen Elif Ata Erduran, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Periyodik bakımın önemine dikkat çekmek için ‘Çak bir 5’lik’ sloganıyla başlattığımız hizmet kapsamında, sektördeki garanti süresini 5 yıla yükselttik. Yeni jeneratör alımlarında 5 yıllık bakım sözleşmesi imzalayan müşterilerimize 2 yıl yerine 5 yıl garanti veriyoruz. Ayrıca, bu uygulamadan yıl sonuna kadar yararlanan herkese jeneratör çalışma ve performans verilerini anlık olarak takip etme olanağı sağlayan Uzaktan İzleme ve Kontrol Modülü ile Uzaktan İzleme Hizmetini de hediye ediyoruz."

Elif Ata Erduran, "Türkiye’nin yanı sıra ürünlerimizi 128 ülkeye ihraç ediyor ve yurtdışındaki müşterilerimize de satış sonrası hizmet veriyoruz" dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.