Vana ve bağlantılarının özel fuarı Valve World Expo

40 ülkeden 700’ün üzerinde katılımcının yer almasının beklendiği 11. Uluslararası Vana Fuar ve Konferansı Düsseldorf'ta sahne alacak. Etkinlikle paralel düzenlenecek Pompa Zirvesi de önemli bir sinerji yaratacak.

Makina Magazin - - ETKİNLİK -

Düsseldorf şehri, 27-29 Kasım 2018 tarihleri arasında iki önemli etkinliğe ev sahipliği yapıyor: 2. Pompa Zirvesi ile Vana Dünyası Fuar ve Konferansı. Düsseldorf, her iki etkinlikle birlikte; vana, kompresör, bağlantı elemanları ve bağlantılı donanımlarla ilgili profesyonellerin buluşma noktası olmaya hazırlanıyor.

40 ülkeden katılımcı gelecek

Etkinlikler, Düsseldorf Fuar Alanı’nda 3 holde (3, 4 ve 5) gerçekleştirilecek. Fuarın organizatörleri, 40 ülkeden 700’ün üzerinde katılımcının 20 bin metrekarelik bir alanı doldura- cağını tahmin ediyorlar. Ayrıca, 2016 yılında 89 ülkeden gelen 12 bin 420 ziyaretçinin bu özel fuar ve zirvenin ne kadar bilinen ve takip edilen uluslararası bir etkinlik olduğunu gösterdiğinin de altı çiziliyor.

Fuar başta vana, vana ile ilgili ürünler, aktüatör, kompresör, mühendislik hizmetleri, yazılımcılar ve yayıncılar olmak üzere konu ile ilgili tüm ürün ve hizmetlerin sergilendiği bir ortam sunacak.

Çok çeşitli sektörlerde kullanımı olan ürünler

Endüstriyel vanalar, bağlantı elemanları ve vana mühendisliği, endüstrinin çok çeşitli sektörlerinde anahtar durumda olan, zorunlu ve gerçekte öncelikli rol oynayan donanım ve teknolojiler olarak özel bir konuma sahip. Bu nedenlerle etkinliğin çok çeşitli sektörlerden ziyaretçi çektiği görülüyor. Organizatörün paylaştığı veriler, çok geniş yelpazede yer alan şu sektörlerden ve alanlardan ziyaretçi geldiğini gösteriyor: Petrokimya, petrolyağ, gaz, kimya sanayii, denizcilik ve off-shore, gıda, su, atık su yönetimi, otomotiv, makina mühendisliği, ilaç ve eczacılık, medikal mühendislik, güç mühendisliği.

Önemli bir sinerji yaratacak

Vana Dünyası Konferansı, etkinliğin entegre bir parçası olarak yer alacak ve bu konferansta uzmanlaruluslararası konuşmacıların sunuşları yanında grup çalışmaları da olacak. Pompa Zirvesi ise 5. holde yapılacak. Yetkililer, şu konulara vurgu yapıyorlar: “Fuar ve zirve, en gelişmiş pompa teknolojilerini gündeme getirmenin yanında, bilim-araştırma dünyasından çıkan sonuçların da paylaşımını sağlayacak. Vana ve bağlantı elemanları ile pompa arasında bir arayüz konumundaki zirve, ziyaretçiler açısından önemli bir sinerji kaynağı olacak.”

Yüzde 95 tavsiye ve yüzde 98 müşteri tatmini

Yetkililerin fuarla ilgili güvenle paylaştıkları iki veri etkinliğin konumunu daha iyi gözler önüne seriyor: Yüzde 95 tavsiye ve yüzde 98 müşteri tatmini. Fuarın diğer önemli özelliklerinden bir tanesini ise, endüstrinin hemen her alanına nüfuz eden dijital dönüşümün ve otomasyonun bu alanda da dikkatle takip edilen öncelikli bir konu olması. Mekanik, hidrolik, pnömatik ve elektronik başta olmak üzere otomasyonun birçok alanının kesiştiği ve bütünleştiği vana, bağlantı elemanları ve pompa teknolojileri çok özel bir ilgi alanında birçok farklı disiplini ve uzmanlarını bir araya getiriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.