‘Liyakat Ödülleri’, MAKTEK’TE törenle sahiplerine verildi

2-7 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı’nda, makina sektörünün önde gelen şirketleri de ödüllendirildi. Organizasyon kapsamında 6 kategoride ödül verildi.

Makina Magazin - - ETKİNLİK -

En son teknolojilerin sergilendiği MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı kapsamında düzenlenen organizasyonda, sektöre emek veren başarılı şirketlere ‘Liyakat Ödülleri’ de verildi.

Türkiye’nin millileşme stratejisi yolunda takım tezgahları sektörüne büyük görev düştüğünü ifade eden Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Hakan Aydoğdu, şunları aktardı: “Üretmeye; daha çok üretmeye odaklandık. Daha kaliteliyi; daha hızlı ve kusursuz üretmeye odaklandık. Takım tezgahları sektörü, bu hedef için kritik bir görev üstleniyor. Çünkü biz sadece yedek parçasını değil; otomobilin kendisini yapacağız. Çünkü biz; uçak, tank ve gemi üreteceğiz. Yerlileşme hamlesi ile yapacak çok işimiz var.”

“Dünyayı yakından takip ediyoruz”

Takım tezgahları sektöründe yerli üretimin önemine değinen Aydoğdu, sektördeki teknolojik gelişmelerin bitmeksizin devam ettiğini aktardı. Dünyayı yakından izlediklerinin altını çizen Aydoğdu, “Bu değişimi de benimsiyor ve hızla adapte oluyoruz. Ülkemizin hedefi; bu coğrafyada üretilebilen takım tezgahı çeşitliliğini artırıp, maliyetleri azaltmak olmalı. Çünkü; millileşmek için üretim, üretim için de yerli takım tezgahları sektörünün gelişmesi şart. Bu bağlamda, devlet desteğinin ve devlet-özel sektör birlikteliğinin altını önemle çizmek isttiyorum. Sanayimizin gelişmesi, sektörümüzün büyümesine paraleldir. TİAD olarak katma değer yaratan her çalışmanın destekçisiyiz” diye konuştu.

6 kategoride ödül verildi

‘Liyakat Ödülleri’ etkinliği kapsamında, sac işleme ve metal kesme makinalarında ‘İnovasyon’ kategorisinde ödülün sahibi ‘Durmazlar’ oldu. Şirketin ödülünü Durmazlar Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Altan Arda aldı. Takım tezgahlarında ‘İnovasyon’ ödülünü ise Spinner şirketi aldı. Firmanın ödülünü Satış Müdürü Murat Emirzeoğlu aldı. Takım tezgahı tamamlayıcı ekipmanlarında ‘İnovasyon ‘ödülünü Ajan Elektronik İhracat Sorumlusu Reşit Çınarlı alırken; Endüstri 4.0’a geçişteki inovatif uygulamalarıyla bir diğer ödülün sahibi de Ermaksan oldu. Ödülü, şirketin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan aldı. Son olarak, ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ ödülü de Coşkunöz Eğitim Vakfı’na gitti. Söz konusu ödülü ise, Vakıf Müdürü Azize Gökmen, Hakan Aydoğdu’nun elinden aldı.

Hakan Aydoğdu, “Daha kaliteliyi; daha hızlı ve kusursuz üretmeye odaklandık” diye konuştu.

Durmazlar’ın ödülünü şirketin Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Altan Arda (sağda) aldı.

Ermaksan’ın ödülünü firmanın Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan (sağda) aldı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.