Hibrit taşıma sistemi, kişiselleştirilmiş seri üretimi ekonomik hale getiriyor

Makina Magazin - - ÜRÜN - B&R

B&R, Hannover Messe’de akıllı taşıma sistemi ACOPOSTRAK ile geleneksel konveyör bantlarının kombinasyonunu ilk kez tanıttı. Söz konusu kombinasyonla B&R, akıllı taşıma sisteminin esnekliği ile düşük maliyetli geleneksel taşıma sistemini bir araya getiriyor. Bireyselleştirilmiş seri üretim böylece daha ekonomik şartlarda uygulanabiliyor.

Üretime giden yolda bireyselleştirilmiş bir seri üretim için ufak bir parça işlevsellik yeterli. Sadece ürünlerin bireysel hareket noktalarında akıllı ACOPOSTRAK kullanılır. Genel ürün taşımacılığı uygun maliyetteki konveyör bandıyla gerçekleştirilir. Aynı kılavuz rayları kullanarak, farklı taşıma sistemleri arasında kesintisiz bir transfer sağlamak mümkün.

Mevcut sistemleri bireyselleştirmeye uygun hale getiriyor

ACOPOSTRAK bir motor-elektronik-ünitedir. Güç elektroniği ve güçlü bir işlemci motor gövdesine entegre edilmiştir. Bu nedenle, ilave bir invertör veya bir hareket-kontrol-ünitesi gerekli değildir. Bu da, akıllı taşıma sistemini oldukça kompakt hale getiriyor. Modüler yapısı nedeniyle Acopostrak’in farklı uzunluklardaki bölümleri mevcut eski sistemlere kolayca entegre edilebiliyor.

Akıllı taşıma sistemi ACOPOSTRAK, geleneksel konveyör bantlar ile mükemmel bir şekilde kombine edilebiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.