Danfoss, Artemis Intelligent Power’ın çoğunluk hissesini aldı

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Danfoss, hidrolik sistem gelişiminde uzman olan İskoçya merkezli Artemis Intelligent Power Ltd. şirketinin çoğunluk hissesini satın aldı.

Danfoss, hidrolik sistem gelişiminde uzman olan İskoçya merkezli, Ar-ge ve mühendislik şirketi Artemis Intelligent Power Ltd. (AIP) ile anlaşmaya vardı. Edinburgh kentinde bulunan şirketin çoğunluk hissesini satın alan Danfoss, Aip'nin Dijital Deplasman® teknolojisini de anlaşmaya dâhil ettiğini duyurdu. Danfoss, Dijital Deplasman teknolojisine dayalı ürünleri piyasaya sunmak için Edinburgh'da bir üretim tesisi kuracak ve Edinburgh'u, söz konusu teknoloji için bir Mükemmeliyet Merkezi olarak kullanacak.

Alström: “AIP bize stratejik olarak uyumlu”

Danfoss Güç Çözümleri Başkanı Eric Alström, konuya ilgili olarak şunları söyledi: “Teknolojide liderlik, yenilik hızı ve çekirdek üründe verim ve kontrol kıstasları konularındaki azmimiz göz önünde bulundurulduğunda, AIP bize stratejik olarak uyumlu. Dijital Deplasman® teknolojisi, Danfoss'a yenilikçi ürün ve sistemleri geliştirip piyasaya sunma konusunda rekabet gücü katacak."

Herrin: “Uzun yıllardır yakın bir ilişki içindeyiz”

Danfoss Güç Çözümleri ile Aip’nin, Dijital Deplasman® teknolojisini geliştirmek için çabalarken uzun yıllar boyunca yakın bir ilişki içinde olduğunu aktaran Danfoss Güç Çözümleri Ar-ge Başkan Yardımcısı Jeff Herrin ise, “Hem AIP, hem de MHI ile olan bu yeni işbirliği sayesinde, iş ve ürün geliştirme faaliyetlerimizin hızı ve kapsamı artacak. Aip'nin ve ilgili teknolojilerinin tam potansiyeline ulaşmasını sağlamak için MHI tarafındaki çalışma arkadaşlarımızla da yakın bir işbirliği içerisinde olmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Caldwell: “Büyük bir heyecan duyuyoruz”

AIP şirketinin Yönetici Direktörü Niall Caldwell de, "Teknoloji ve ekibimizin, dünya lideri bir üretici tarafından çözümün önemli bir parçası olarak kabul görmüş olması bize büyük bir heyecan veriyor” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.