DİMES

Türkiye’nin ilk yerli meyve suyu markası Dimes, marka köklerinden gelen işlerine olan tutkularını ve tüketicilerinin gözünden Dimes algısını birleştirerek yarattıkları yepyeni bir iletişim ile karşımıza çıkıyor. Meyvenin yalın / küçük halinden nasıl bir m

Marketing Türkiye - - KAPAK -

Dimes meyvelerin pozitif gücünden ilham alıyor ve hayatımızda yaptığımız küçük/yalın seçimlerin basit mucizelere dönüşebileceğine inanıyor. Ancak sadece bununla da yetinmiyor marka… Meyveye yaklaşımından yola çıkarak hayattaki sıradan anları işaret edip her an yapılabilecek basit seçimlerle sıradan anları sıra dışı kılmanın, dolayısıyla hayatı her an daha iyi yaşamanın mümkün olduğunu gösteriyor. Bu konumlandırmanın ortaya çıkış sürecinde kreatif ajansı Medina Turgul DDB ile çalışan Dimes; birçok tüketici testi ve workshop yaparak özellikle marka köklerinden ve tüketicilerden gelen Dimes algısına bağlı kalıyor. Dimes katkısız nektar grubu ürünleriyle rafta rakiplerinden farklılaşıyor.

“Hayata başka türlü bakma şansına sahibiz”

Hepimiz hayatımızın her gününün ne kadar da zorlu olduğundan bahsetmiyor muyuz? Size de her gün aynıymış gibi geliyor mu? Her gün aynı saatte kalkıp işe, okula gitmiyor muyuz? Sonrasında akşam trafikte kalıp yine aynı yollardan eve dönmüyor muyuz? Acaba bir yerlerde bir gökkuşağı, arkasında farklı bir hayat var mı? Sorular uzayıp gidiyor… Ancak Dimes hayata başka türlü bakma şansına sahip olduğumuzu söylüyor. Kendi gücünüzü keşfederek her ana değer vermeye başladığınızda hayatın daha da güzelleşeceğine inanıyor. “Büyük değişimler olmasa da basit seçimlerle her anı daha güzel yaşamak mümkün mü” diye sorulduğunda; Dimes “Bizce mümkün’’ diyor. Çünkü o önemsemediğiniz, önünden geçip gittiğiniz anlar küçük dokunuşlarla daha anlamlı olabilir. Aynı meyve gibi hayatın da basit mucizelere gebe olduğu ve bu mucizeleri ortaya çıkarmanın da elimizde olması gibi. Dimes “Hayata başka bakabilmek için sizleri de bizim gibi her daim tutkulu, azimli ve pozitif olmaya davet ediyoruz” diyor.

“Tüketicilerimize ilham vermek için buradayız”

Dimes, her zaman daha iyisi olduğuna inanan bir marka ruhu- na sahip. Bu aylayışla hareket eden marka; meyve sularının içine asitliği düzenleyici sitrik asit (E 330) koymak yerine, limon suyu kullanıp asitliği doğal olarak dengeleyerek pazardaki rakiplerinden ayrışıyor. Bu basit ve yalın seçimle katkısız meyve sularını tüketicileriyle buluşturuyor. Mesela sadece “%100 Elma Suyu” üretmek Dimes’e yetmiyor. Elmanın doğal lifli yapısını korudukları yoğun kıvamlı ve lif kaynağı “%100 Rende Elma Suyu”nu da üretiyor ve bunun için ekstra yatırımlar yapmaktan çekinmiyor. Dimes çalışanları özlerinden gelen bu kalite ve hep daha iyisini yapma anlayışıyla tüketicilerine ilham vermek için çabalıyor.

Dimes, hanelerde lider marka

Türkiye’nin ilk meyve suyu markası olan ve kurulduğu günden bu yana hep daha iyi seçimler yaparak küçük gibi görünen yol ayrımlarının aslında ne kadar olumlu ve büyük sonuçlar doğurduğunu kanıtlayan Dimes; bugün nektar 200 ml çocuk ürünleri grubunda annelerin en güvendiği marka. Nektar ve %100 ürün kategorilerindeyse hane bazında lider konumunda. Bundan sonraki dönemde de tüketicileriyle iç içe, onların gündelik hayatlarına minik sürprizler katan hayatın içinden bir marka olmayı amaçlıyor. Dimes sektördeki liderliğini sürdürerek; pazara yeni ürünler sunmaya devam ediyor olacak. Ipsos HTP 2013-2014-2015 verileri

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.