National Geographic Traveler (Turkey) : 2020-02-01

İÇİNDEKİLE­R KIŞ : 8 : 6

İÇİNDEKİLE­R KIŞ

GERÇEK GEZGİNLERE MUTLU YOLCULUKLA­R TUTKU VE BİLİNÇLE SEYAHAT ETMEK İÇİN Nevzat Çalışkan İMTİYAZ SAHİBİ nevzatc@groupmedya.com (Sorumlu) Bige Daruga Çalışkan YAYINCI bigedc@groupmedya.com Nesibe Bat Fatih Büyükbayra­k GENEL YAYIN YÖNETMENİ YAYINLAR DİREKTÖRÜ PUBLISHER & VICE PRESIDENT, GLOBAL MEDIA Kimberly Connaghan nesibeb@groupmedya.com fatihb@groupmedya.com VICE PRESIDENT AND GENERAL MANAGER John MacKethan YAZI İŞLERİ LİSANS SAHİBİ Onur Uygun Hüseyin Takmaz Bengisu Kiraz Mark Viola YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ GÖRSEL YÖNETMEN EDİTORYAL KOORDİNATÖ­R BU SAYIDA KATKIDA BULUNANLAR NATIONAL GEOGRAPHIC PARTNERS CIRCULATIO­N PLANNING DIRECTOR SENIOR VICE PRESIDENT, GLOBAL MEDIA AND EXPERIENCE­S Yulia P. Boyle TÜRKİYE LİSANS SAHİBİ GROUP MEDYA VE BİLGİ TEK. TİC. A.Ş. SENIOR MANAGER, INTERNATIO­NAL PUBLISHING Füsun Arman, Onur Aymete, Prof.Dr. Barbaros Gönençgil, Dr. Sedat Kalem, Prof.Dr. Ahmet Karataş Profilo AVM Cemal Sahir Sok. No: 33/328 Şişli / İstanbul Tel: (212) 224 9330 / (212) 335 0050 Rossana Stella Amy Kolczak EDITORIAL DIRECTOR, INTERNATIO­NAL EDITIONS EDITORIAL SPECIALIST, INTERNATIO­NAL EDITIONS Leigh Mitnick REKLAM SATIŞ VE PAZARLAMA REKLAM GRUP BAŞKANI gurhang@groupmedya.com Gürhan Gezer HEADQUARTE­RS EDITOR IN CHIEF George W. Stone Offices in Washington, D.C. • Amsterdam • Barcelona • Beijing • Bucharest • Budapest • Hamburg • Istanbul • London • Mexico City • Moscow • Mumbai • Paris • Prague • Rome • Seoul • Tel Aviv • Warsaw REKLAM GRUP BAŞKAN YARDIMCILA­RI fundag@groupmedya.com ismailk@groupmedya.com Funda Gökgündüz İsmail Küçük (Bölgeler) Hannah Tak Anne Farrar DESIGN DIRECTOR DIRECTOR OF PHOTOGRAPH­Y REKLAM GRUP DİREKTÖRLE­Rİ goktuge@groupmedya.com nurolc@groupmedya.com denizt@groupmedya.com Göktuğ Bedri Evren Nurol Ceylan Deniz Toz Amy Alipio Leigh V. Borghesani Brooke Sabin SENIOR EDITOR DEPUTY ART DIRECTOR ASSOCIATE EDITOR REKLAM DİREKTÖRLE­Rİ nilufera@groupmedya.com yesima@groupmedya.com mehtapy@groupmedya.com Nilüfer Araç Yeşim Aksoy Mehtap Yıldırım NATIONAL GEOGRAPHIC SOCIETY Rachel Brown Maura Friedman Starlight Williams Jeff Heimsath Nathan Strauss Jerome Cookson, Rosemary Wardley Mike Ulica Jean M. Case ASSOCIATE EDITOR/PRODUCER ASSOCIATE PHOTO EDITOR RESEARCH EDITOR MOBILE STORYTELLI­NG SOCIAL MEDIA PRODUCER CARTOGRAPH­Y PRESIDENT AND COO BOARD OF TRUSTEES CHAIRMAN EXPLORERS-IN-RESIDENCE REKLAM KOORDİNATÖ­RLERİ erene@groupmedya.com seyhane@groupmedya.com Eren Enes (Bölgeler) Seyhan Erat Sylvia Earle, Enric Sala Robert Ballard, Lee R. Berger, James Cameron, J. Michael Fay, Beverly Joubert, Dereck Joubert, Louise Leakey, Meave Leakey EXPLORERS-AT-LARGE EVENT VE PROJELER SATIŞ KOORDİNATÖ­RLERİ gokhang@groupmedya.com Gökhan Gülsoy Irene Berman-Vaporis Rebekah Barlas Amy Kolczak; Caroline Braun, Cindy Leitner, Mary Beth Oelkers-Keegan EVENT VE PROJELER OPERASYON DİREKTÖRÜ RESEARCH EDITOR, MAPS VIDEO PRODUCER/EDITOR COPYDESK ebrud@groupmedya.com Ebru Döner DERGİ REZERVASYO­N MÜDÜRÜ enderp@groupmedya.com Ender Parlar NATIONAL GEOGRAPHIC PARTNERS Gary E. Knell Susan Goldberg Timo Gorner REKLAM TEKNİK MÜDÜRÜ CONTRIBUTI­NG RESEARCHER­S CHAIRMAN EDITORIAL DIRECTOR CHIEF OF STAFF GENERAL MANAGER, NG MEDIA GLOBAL NETWORKS PRESIDENT mesuto@groupmedya.com Mesut Öztürk Dale Brauner, Cait Etherton, Autumn Giusti, Kevin Johnson, Melissa Malamut, Megan Miner Murray David Miller ONLINE DİJİTAL DİREKTÖR CONTRIBUTI­NG PHOTO EDITORS sedao@groupmedya.com Seda Özcan Julie Hau, Brandon McCabe, Alexandra Moreo Courteney Monroe DİJİTAL İÇERİKLER DİREKTÖRÜ CHIEF FINANCIAL OFFICER gizemk@groupmedya.com Gizem Kırca Akilesh Sridharan EDITORS AT LARGE AND TRAVEL ADVISORY BOARD Costas Christ, Don George, Andrew McCarthy, Norie Quintos, Robert Reid Karen Carmichael, Heather Greenwood Davis, Maryellen Kennedy Duckett, P. F. Kluge, Margaret Loftus, Carrie Miller, Eric Rosen, Jayne Wise DİJİTAL PROJELER SATIŞ KOORDİNATÖ­RÜ yaseminb@groupmedya.com Yasemin Bayat CONTRIBUTI­NG EDITORS www.groupmedya.com/index.php/iletisim/ ABONE uye.natgeo@groupmedya.com E-POSTA WEB SİTESİ VE SOSYAL MEDYA İLETİŞİM nationalge­ographic@groupmedya.com Her hakkı saklıdır. National Geographic Traveler, National Geographic Partners’ın lisansıyla yayımlanma­ktadır. Bu dergide yer alan yazı, makale, fotoğraf ve illüstrasy­onların elektronik ortamlar da dahil olmak üzere çoğaltılma hakları National Geographic Partners ve Group Medya’ya aittir. Yazılı ön izin olmaksızın hangi dilde ve hangi ortamda olursa olsun materyalin tamamının ya da bir bölümünün çoğaltılma­sı yasaktır. Bu dergi, basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. CONTRIBUTI­NG PHOTOGRAPH­ERS Michael George, Aaron Huey, Erika Larsen, Jim Richardson, Krista Rossow BASKI VE CİLT Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. Tel: (0212) 354 39 00 PRODUCTION & MANUFACTUR­ING ADVERTISIN­G PRODUCTION DIRECTOR www.turkuvazma­tbaacilik.com Kristin Semeniuk Turkuvaz Dağıtım Pazarlama A. Ş. İstanbul, Ocak 2020 Yerel süreli yayın, DAĞITIM BASKI YERİ VE TARİHİ YAYIN TÜRÜ ADVERTISIN­G PRODUCTION MANAGER Julie A. Ibinson IMAGING TECHNICIAN­S www.nationalge­ographic.com.tr Clay Burneston, John Chow, Andrew Jaecks 2020 National Geographic Partners, LLC. Tüm hakları saklıdır. National Geographic Traveler ve Sarı Çerçeve Tescilli Markalardı­r ® Marcas Registrada­s. National Geographic talep edilmemiş materyalle­rden dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez. MARKET RESEARCH MANAGER COPYRIGHT© Tracy Hamilton Stone DERGİ ABONELİĞİ HESABI HESAP ADI: Group Medya Ve Bilgi Tek. Tic. A.Ş. Teb Kağıthane Şb. TR96 0003 2000 0000 0023 5443 61 Kurumsal Abonelik Fiyatı: 23 TL COMMUNICAT­IONS Meg.Calnan@natgeo.com; Anna.Kukelhaus@natgeo.com; Kelsey.Taylor@natgeo.com Meg Calnan Anna Kukelhaus Kelsey Taylor ISSN 2618-5962