Sonsuzluğun peşinde

25 senelik yat üretim deneyimini uluslararası ödüllerle perçinleyen bir ekibin kurucuları içinde yer aldığı Aeon Yachts, meraklı gözleri üzerine çekiyor. 25 ile 46 metre arasında dört modeli olan markanın hedefi, uzun yıllar unutulmayacak tasarımlarla ken

Naviga - - Yenİ Tekne -

Dünya denizlerinde 40'ın üzerinde tekneyle boy gösteren Scaro Design'ın ve Selçuk Koçak'ın isimlerini Peri Yachts'ın ödüllü tasarımlarından hatırlıyoruz. Uzun yıllar adı Peri'lerle bütünleşen Scaro Design, bu kez yepyeni bir tarz ve markanın kurucu ekibinde yer alıyor. ‘Gelişen müşteri talepleri ve günümüz yatçılığının değişen eğilimleriyle birlikte önümüzdeki on yıllara damgasını vuracak tasarımlarla uluslararası yat piyasasına hızlı bir giriş yapmak' amacıyla yola çıkan Aeon Yachts, 24m, 32m, 38m ve 46m olmak üzere dört değişik boy ve model yatı üretim bandına sokmayı planlıyor.

Tasarım yetenekleri, detaylı mühendislik analizleri ve görsellikten taviz vermeyen müşteri odaklı çözümleriyle Aeon modellerinde modern ve minimalist çizgiler birleştirilmiş.

Müşteri profilini uluslararası pazarlarda değişik seviyedeki kitleler olarak nitelendiren firma, tasarım ve mühendislik özellikleriyle değişik boy yatlarda benzer deneyimler yaşatmak istiyor.

Özgün görselliğe eşlik eden işlevsellik, yüksek teknoloji, üst düzey güvenlik ve düşük işletme giderleri Aeon modellerinin cazibe unsurları olarak ortaya çıkıyor. Firmanın yılların birikimiyle oluşturduğu ‘müşteri talepleri ve tecrübeleri' bilgisi, modern tasarım eğilimleriyle yorumlanarak tekne sahiplerinin deniz ve güneş ile iç içe olduğu, geniş camlar ve açık alanlara sahip modeller yaratılmış.

Elbette bu boylarda olmazsa olmaz bir özellik de kişiye özel üretim. Aeon Yachts her teknenin kendisine ait mühendislik hesapları ile siparişin başından itibaren ele alındığını ve havuz deneyleri ile ispatlanmış direnç, denizcilik ve stabilite sonuçlarına sahip olarak üretime girdiğini özellikle belirtiyor. Konusunda uzman mühendislerin denetiminde inşa edilen ve donatılan modeller, deneme seyirlerinin ardından ilgili sertifikası ile anahtar teslim olarak müşteriye teslim ediliyor. Yüksek teknoloji ürünlerle hafif, sessiz, uzun seyir menzilli ve yakıt tasarruflu olmak üzere inşa edilecek Aeon'lar, üretim sürecinde klas kuruluşları tarafından belirlenen en yüksek güvenlik kurallarına uyuyor.

Modellerin tasarımdan suya indiği ana kadar imalatın ve montajın her aşamasında kalite kontrol sisteminin sürekli devrede olması, yüksek kalitede en az bakım gerektiren ekipmanla donatılması sayesinde tekne sahipleri satış sonrası ve garanti hizmetlerinde de kendini ayrıcalıklı hissedecek.

www.aeonyachts.com

Her güvertesinden taşan şaşaa ve lüks ile bambaşka boyutta bir yaşamı temsil eden bir yat Cloud 9. Zuccon International Project ve Winch Design'ın ortak eseri olan süperyat, ilk bakışta havuzluğundaki 10.000 litre su kapasiteli, 12 metre enindeki dibi cam havuzuyla dikkati çekiyor. “Denizi boş ver önce bir havuza gireyim” dedirtecek kadar cazip havuzun yanı sıra beach club da türünün efsane örneklerinden biri. Katlanır kapılar açıldığında uzun sofalar, güneşlenme koltukları ve iki şemsiye dikkati çekiyor. Ancak keyif bununla sınırlı değil, birkaç adım içeride espresso bar ve iç mekan dinlenme koltukları yer alıyor. Master Craft su kayağı teknesi ve envai çeşit oyuncağın bulunduğu garajsa bu alanın devamında…

Devasa havuzun bulunduğu kokpite dönecek olursak… Burası da havuzdan çıkanların konforu için eksiksiz tasarlanmış. Zira hem kokpitte hem de ana salonda 1,5 metre derinliğe sahip çok rahat uzanma koltukları var. İç mekandaki o rahat koltuklar belli ki sinema salonunda ve havuzdan çıkıp film seyretmek için düşünülmüş. Kayar cam kapılarla kokpitin ana salonla birleştirilebilmesi, parti ortamını pekiştiriyor. Salonda, yat sahibinin isteğiyle klasik yemek bölümünden kaçınılmış, daha çok açık, aydınlık ve rahat bir ortam yaratılmış. İngiliz sanatçı Fenella Elms'in 3D porselen paneli ‘Cloud' ise, Tim Royall'ın iki Vortex heykeli ile birlikte salona derinlik ve hareket

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.