Çek küreği gidelim

Naviga - - Çevre -

8 Eylül Cumartesi günü 5 mil küreklemek için sabahın erken saatlerinde Kadıkalesi’nde buluştuk. 18 katılımcının Turgutreis D-marin’e kadar süren SUP Cup’ışması Haute Boards işbirliğinde gerçekleşti. Yarış öncesi katılımcılar, Haute Boards ile ısınarak gerekli hazırlıkları tamamladı. Güvenlik önlemleri alındıktan sonra board’lar sahile dizilerek yarışa hazır konuma getirildi. Bu yarışta şişme Sup’tan, bambu SUP’A, şişme yarış board’undan, windsörf board’u, karbon ve kompozit yarış board’una kadar envai çeşit board parkura çıktı.

Start için geri sayım başladığında ise tüm sporcular ellerinde kürek ve board’larıyla suya atlamak için sabırsızlıkla bekliyordu. Düdüğün çalmasıyla birlikte de kıyasıya bir mücadele başladı. Finiş noktası olan D-marin Blue Point’e ilk varan Berk Yalgın yarışı 28 dakikada tamamlayarak birinci olurken arkasından gelen geçen senenin birincisi Fatih Çakıroğlu ikinci, Sinan Sarı ise üçüncü oldu. Ilk üç, SUP mücadelesine ‘yarış board’u ile katılmıştı. Idmanlı bazı sporcular ise parkuru ve deniz şartlarını çok iyi bilmelerine rağmen ekipman seçimi dolayısıyla geri planda kaldılar. Bu durum fiziksel gücün yanı sıra board seçiminin de ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi.

Finiş noktasına varan katılımcılar kaybettikleri enerjilerini geri almak için kahvaltı alanına yönlenirken, yelken için parkura çıkacak sporcular, üzerlerindeki mahmurluğu atmaya çalışıyordu…

SUP ödülleri pazar günü düzenlenen Cup’arty’de verildi. SUP yarışı birincisine bir adet Garmin Vivoactive3 kol saati, ilk üçe girenlere Haute Boards’tan toplamda 1.500 Tl’lik Sport Works hediye çeki verildi. Ayrıca Ece Vahapoğlu mücadelenin kadın katılımcılarına spor markası Fit21’den matara ve spor çanta hediye etti. Ece Vahapoğlu’nun koleksiyonunu incelemek isterseniz www.ecevahapoglu.com/fit21/ internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.