Tanıtım

Nesil X

Naviga - - Navİgasyon -

Pershing 9X’in yenilikleri gövdesinde başlıyor. Kompozit malzemelerle birlikte kullanılan karbon, gövde, güverte ve üst binada karşımıza çıkıyor. Ferretti Group’un Mondolfo’daki tersanesinde üretilen kabuklardan ortaya çıkan Pershing 9X, sağlamlık ve hafifliğiyle de dikkat çekiyor.

Yüksek hızlarda dahi sessiz seyir sunan modele iki adet Seakeeper NG9 jiroskop stabilizör eklenerek demirdeki konforu artırmak mümkün. Tam entegre sürüş, navigasyon ve monitör sistemleri, performansın verimliliğini garanti ederken, teknedeki tüm sistemlerin kontrol altında olmasını sağlıyor. Marka bu sistemin yer aldığı dümen mahallini bir sanat eseri olarak nitelendiriyor.

Pershing 9X’in baş tarafında ve en üst bölümde yer alan açık alanlar, güneş severlere hizmet veriyor. En üstteki güneşlenme alanında ise geniş minderlerin yanı sıra C şeklinde bir oturma grubu ve masası mevcut.

Teknenin gövdesinde bulunan ve toplamda 15 metrekarelik alanı kaplayan geniş camlar, aydınlık bir ortam yaratıyor. Salonun bir uzantısı gibi konumlandırılan kokpitte güneşlenme alanı ve küçük bir masa bulunuyor. Salon ve kokpit arasındaki yere kadar uzanan camlar, iç ve dış mekanı bütünleştiriyor. Salonun girişindeki merdivenlerle alt bölümdeki mutfağa doğrudan geçiş sağlanmış. Salondaki geniş oturma grubu ve yemek masası konukları ağırlarken, mürettebat mutfaktan bu alana kolayca ulaşıp servis yapabiliyor.

Teknenin dört kamarası alt bölümde konumlandırılmış. Teknenin tam enini kaplayan ana kamara iki banyo, tuvalet masası ve camın önünde keyif için

ayrılmış özel bir koltuğa sahip. Baş tara aki VIP kamaranın çi kişilik yatağı 45 derecelik açıyla yerleştirilerek hareket alanı genişletilmiş. İskele-sancak taraflardaki iki misafir kamarasının da kendine ait tuvalet-duşu var. Bu bölümün kıç tarafı mutfak ve mürettebat alanını barındırıyor.

Her biri 2638 mhp ikiz MTU 16V 2000 M96L motorlarla donatılmış Pershing 9X deplasman modunda 42 knot azami hıza ve 380 deniz mili menzil ile 38 knot seyir hızına ulaşıyor.

Teknik özellikler Tam boy: 28,09 metre En: 6,23 metre Yakıt kapasitesi: 9.000 litre Su kapasitesi: 1.200 litre www.denturyat.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.