Tüy Gibi Ama Çok Güçlü Notebook’lar

Taşınabilir bilgisayara mı ihtiyacınız var? İşte size önereceğimiz en hafif bazı notebook’lar.

Newtech - - İÇİNDEKİLER -

Her üretici, dizüstü bilgisayarlarının ne kadar hafif veya ince olduğu konusunda iddialarda bulunur - her şeyden önce, iPad’lerle ve 2’si 1 aradalarla rekabet etmek zorundadırlar. Bu nedenle tasarımcılar ve mühendisler yükü hafifletmek ve dizüstü bilgisayarlarını daha taşınabilir hale getirmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bu, ister soğutma sisteminde olsun, isterse yapının sağlamlığında olsun, çoğu zaman kendi verdikleri tavizlerle birlikte gelir. Ama işin tüm bu yanları, hangi dizüstü bilgisayarların aslında en hafif olduğunu belirlemeyi sağlar. Piyasadaki en hafif dizüstü bilgisayara bir bakalım, bu da para harcamak söz konusu olduğunda limitleri biraz zorluyor.

LG Gram Fiyatı: $1,697

LG Gram 15Z980, 15 inçlik kasasına rağmen sadece 1,1 kg ağırlığında ve boyutuna göre olağanüstü bir hafiflik sağlıyor. 13,3 inçlik versiyon, daha da ince olmakla birlikte 965 gr ağırlığında. Ekranın 1080p çözünürlüğü, XPS 13, MacBook ve diğerleriyle uyuşmuyor olsa da, yine de oldukça keskin. Pil ömrü iyi. Hiçbir alanda mükemmel değil, ancak yine de bulabileceğiniz en hafif 15 inçlik dizüstü bilgisayardır.

Asus ZenBook 3 Deluxe Fiyatı: 12,799 TL

Asus ZenBook 3 Deluxe, dünyadaki en hafif 14 inçlik dizüstü bilgisayarlardan, sadece 1,09 kg ağırlığında ve yine de şık kasası içinde etkileyici bir donanım yelpazesi ile geliyor. 14 inçlik 1080P ekranı ile birlikte, sekizinci nesil Core i7 CPU, 16GB’a kadar RAM ve 512GB katı-hal depolama kapasitesine sahip. En ucuz dizüstü bilgisayar değil, ancak güçlü taşınabilirlik söz konusu olduğunda çok yetenekli. Portlar açısından biraz eksik, ancak çok portlu bir adaptöre sahip olduğundan, onu kıyaslanabileceği iyileştirilmiş bazı çağdaşlarından bazılarına göre daha uyumlu.

Samsung Notebook 9 Fiyatı: $1,400

Samsung Notebook 9 son derece hafif ve taşınabilir bir dizüstü bilgisayar. Sadece 820gr ağırlığında, güçlü Core i7-7500U işlemcisi, 16GB RAM ve 256 GB katı hal depolama kapasitesi, performans bölümlerinde de herhangi bir eksiklik olmadığı anlamına geliyor. Pili en iyilerinden değil, bu yüzden tüm gün çalışmak istiyorsanız, bu konuda daha ağır dizüstüler kadar iyi değildir, ama sürekli bir notebook’la dolaşmanız gerektiğinde, Notebook 9’un yenilmesi zor bir model. Aynı zamanda çok sayıda port seçeneği var, bu nedenle küçük boyutu göz önüne alındığında inanılmaz derecede işlevsel. Ekran kalitesi de mükemmel.

Apple 12 inç MacBook

Fiyatı: 9,799 TL 12 inçlik MacBook, standart MacBook’un yeni bir ekran ve daha fazla depolama alanıyla güncellenmiş halidir, ancak ağırlık oldukça düşük seviyede kalmayı başarıyor ve bu MacBook’u 920gr ile listediki ikinci en hafif notebook yapıyor. Eğer bir Mac’iniz varsa, burada ne bekleyeceğinizi biliyorsunuzdur. 1,1 GHz ve 1,2 GHz Intel Core M işlemci seçenekleri, 8 GB RAM ve 256-512GB dahili flash depolama seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz. Sadece tek bir Thunderbolt 3 portu var ve bataryası yaklaşık dokuz saat süren web sörfüne dayanabiliyor. Tabi ki, MacBook’ların ucuz olmadığı bilinmektedir: Bu, listemizdeki en pahalı bilgisayarlardan biridir, fiyatlar 9,799 TL’den başlayıp daha ileri modeller için 12,199 TL’ye kadar gider.

Microsoft Surface Pro

Fiyatı: $730 Surface Pro, teknik olarak bir dizüstü bilgisayar değildir - hibrid tabletlerdendir, ancak dizüstü bilgisayarlar olarak da işlev görür. Ama eğer gerçek hafiflik sizin aradığınız şey ise, en azından söz etmeye değer. Hibrid tabletler en hafif dizüstü bilgisayarların tüm niteliklerini karşılamazlar ve onları bu listede hiç göremeyebiliriz, ancak Surface’ler ve iPad Pro’lar bunlara dahil değildir. Ancak hibridlere hala değinilmesi gerekiyor: Eğer bu alanda gerçekten yeniyseniz ve dolaşmak için nispeten basit bir makineye ihtiyacınız varsa, bir hibrid muhtemelen en iyisidir ve yeni Surface Pro da bunların en iyilerinden biridir. 765 gr ağırlığı ile en hafifidir, 2,736 x 1,824 çözünürlükle 12 inçlik ekrana, Windows 10 ve Intel i7’ye kadar işlemci seçeneklerine ve 16 GB’a kadar RAM’e sahiptir. Pahalı da değildir. Surface Go daha küçük ve daha hafiftir, sadece 500 gr ağırlığındadır.

HP Spectre 13

Fiyatı: 7,789 TL HP Spectre 13, çeşitli nedenlerden dolayı fantastik bir dizüstü bilgisayardır, ancak en iyi varlıklarından biri de küçük yapısıdır. 13 inçlik daha küçük dizüstü bilgisayarlar olmasına rağmen, çok azı daha hafiftir. Sadece 1,1 kg ağırlığında, son derece taşınabilir ve içinde sağlam sekizinci nesil Intel donanımı ve 4K ekran seçenekleri ile mükemmel bir performansa sahip. Ağırlığı azaltmak için çerçevesindeki sertliği biraz kaybetmiş, ancak genişletilmiş medya için kabaca 10 saatlik bir pil ömrüne sahip, bu da herhangi bir iş günü veya nispeten uzun mesafeli bir uçuş için yeterli.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.