Bel-İş, 2 bin 709 kişiyi meslek sahibi yaptı

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Bünyesinde kurduğu Bel-İş birimi ile üç yılda 2 bin 709 kişiyi meslek sahibi yapan Hendek Belediyesi, 5 bin 76 kişiyi de iş sahibi yaptı.

Bel-İş Meslek Edindirme Merkezi Genel Müdürü Ahmet Sarıoğlu, bugüne kadar, inşaat ustalık belgesi kursunda 850, kaynak kursunda 650, engelli kaynak kursunda 14, engelli bilgisayar kursunda 50, hasta ve yaşlı bakım kursunda 75, girişimcil­ik kursunda 105, hükümlü bilgisayar kursunda 50, süt sığırcılığ­ı kursunda 150, fidanlama kursunda 260, tekstil kursunda 450 ve TYÇP kursunda 55 kişi olmak üzere toplam 2 bin 709 kişiye meslek kursları verildiğin­i söyledi.

Ahmet Sarıoğlu, gençlerin meslek sahibi olmaları için meslek kursları açan Hendek Belediyesi’nin aynı zamanda kuruluşuna öncülük ettiği organize sanayi bölgesi ile de il- çede işsizlik sorununu çözdüğüne dikkat çekti. Sarıoğlu, “Belediye hoporlörle­rinden ‘işçi aranıyor’ anonsları yapılan bir ilçe konumuna gelen Hendek’te İŞ-KUR ile ortaklaşa birçok meslek kursları açıldı ve işsiz insanları meslek sahibi yapmak adına projeler üretildi. Bu kapsamda Bel-İş Meslek Edindirme Merkezi kuruldu ve hizmete açıldı. İşsiz ve işveren arasında köprü vazifesi yapan Bel-İş vasıtasıyl­a birçok vatandaş iş sahibi oldu. Mesleği olmayan insanların da kurslar açılarak meslek edinmeleri sağlandı.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.