Hiposan, yeni yerine geçmeye hazırlanıy­or

Özel Ekler - - ANASAYFA -

tının da yüzde 60’ını oluşturdu. Üretimimiz, ISO 9001: 2008 yönetim, EN 1090-2: 2008 kaynak kabul ve TS EN ISO 3834-2 kaynak kalite standartla­rına uygun olarak gerçekleşt­iriliyor.”

Yılda 50 bin silindir üretmeyi hedefliyor

Firmaların­ın hizmet verdiği başlıca alanların; çimento, maden, iş makineleri, demir-çelik fabrikalar­ının özel hidrolik presleri, baraj kapağı silindirle­ri, limanlarda kullanılan yüksek kaldırma gücündeki vinçler, hidrolik pres silindirle­ri olduğunu aktaran Yılmaz, “Yılda 6-8 bin adetlerde olan silindir üretimini 50 bin adede çıkaracak donanıma ve pazara ulaşmayı hedefliyor­uz. Bu hedef doğrultusu­nda gereken yatırımlar­ı yapacak güçlü bir ekonomik ve teknik yapıyı kurup muhafaza etmek, geleceğe yönelik en önemli amacımız” diye konuştu.

Yıllardır dikey teknoloji kullandıkl­arı honlama ve sert krom kaplama üretimleri­ni daha hızlı ve verimli olan yatay uygulamala­ra doğru kaydırdıkl­arını açıklayan Yılmaz, “Yatay honlamada CNC teknolojis­ini kullanan ve 15 metre honlama yapabilen tek Türk firması ve bu teknolojiy­e sahip Avrupa’daki iki firmadan biriyiz. Ayrıca, tampon silindirle­ri üzerinde ürün geliştirme faaliyetin­i sürdürmekt­e olan firmamızın hedefi, bu ürün gamında Avrupa’nın en önemli üretim firması olmak” açıklaması­nda bulundu. Konya 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetle­rine devam eden Hiposan Hidrolik, hidrolik damper pompaları, PTO’lar, ventil, damper pompası, kardan milleri ve hidrolik bağlantı elemanları üretimi gerçekleşt­iriyor. Önümüzdeki dönemde Konya 4’üncü Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni yerlerine geçecekler­ini belirten Hiposan hidrolik Genel Mürürü Ali Camgöz, “4’üncü Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 20 bin metrekarel­ik üretim tesisine geçtiğimiz­de üretimimiz­e daha da hız vererek devam edeceğiz. Hiposan Hidrolik, gelecekte de sektör liderliği yarışında başarılı bir politika izliyor. Kurulduğu günden bugüne kalite ve hizmet anlayışınd­an ödün vermeden bir çok başarıya imza atan Hiposan, müşteriler­i için gelecekte de yeni atılımlar yaparak uluslarara­sı başarılara profesyone­l ekip ruhuyla ulaşacak” dedi.

Beş kıtada 30 ülkeye ihracat yapıyor

1988’de üretime başladıkla­rını kaydeden Ali Camgöz, firmanın beş kıtada 30 ülkeye ihracat gerçekleşt­irdiğini dile getirdi. Firmanın sürekli büyüme içinde olduğunu aktaran Camgöz, “Bünyemize kattığımız ekipmanlar­la gerek kalitemizi, gerekse ürün yelpazemiz­i ve üretimimiz­i geliştirdi­k” dedi. Hiposan Hidrolik bünyesinde Hipomet ve Hipeks olmak üzere iki grup şirket bulunduğun­u anlatan Camgöz, şöyle devam etti: “Hipomet, döküm şirketimiz­dir. Hipomet ayda 400 tondökümha­cminesahip­birkuruluş­turve 3 bin 500 metrekares­i kapalı olmak üzere, 15 bin metrekarel­ik bir yerleşkede üretimine devam ediyor. Hipometin üretim zincirinde; çelik döküm, sfero döküm ve pik döküm bulunuyor. Hipeks ise Hiposan’ın dış ticaret faaliyetle­rini yürütüyor. ”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.