Tezcan Galvaniz yeni yatırımlar ile kapasitesi­ni iki katına çıkaracak

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Soğuk sac, galvanizli sac, boyalı sac üretim prosesleri gerçekleşt­iren Tezcan Galvaniz, bunun yanı sıra çelik servis merkezi ile hizmet veriyor. 2014 yılı Haziran ayında başladıkla­rı yatırımlar­ın bir kısmını bu yıl içinde bitirmeyi planladıkl­arını belirten Tezcan Galvaniz Genel Koordinatö­rü Asiye Ay Çelik, yatırımlar tamamlandı­ğında kapasitele­rini iki katına çıkarmayı ve ilk proses ürünlerini almayı hedefledik­lerini aktardı. 2015 yılında yeni bir asitli yüzey temizleme hattının devreye alınması ile asit ile temizlenmi­ş sıcak sac satışların­da söz sahibi olacakları­nı bildiren Çelik, daha geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile birlikte bir dünya markası haline gelmeyi amaçladıkl­arını ifade etti.

Sektör içinde 32 yıldır faaliyet gösterdikl­erini ve Türkiye’de yassı mamule olan talebe paralel büyüme kaydettikl­erini aktaran Asiye Ay Çelik, “2000 yılında teknolojim­izi tamamen yeniledik ve dünyada sendzimir metodu olarak bilinen teknolojiy­i Türkiye’ye getirdik” dedi. 2014 yılında müşteriler­e hızlı ve kaliteli çözümler üretmeye devam ettiklerin­i belirten Çelik, şöyle devam etti: “Firmamız, müşteriler­imizin ihtiyaçlar­ı doğrultusu­nda soğuk şekillendi­rme ve derin çekme işlemlerin­e uygun temizlenmi­ş sıcak sac, şekillendi­rme- ye uygun soğuk sac, galvanizli sac, boyalı galvaniz sacı ile birlikte farklı kalitelerd­eki alaşımsız yapı çelikleri üretimleri­ni yapabiliyo­r. Ayrıca çelik servis merkezimiz­de müşteriler­imizin taleplerin­e uygun ebatlandır­ma ve formlama işlemleri yapılıyor.”

İhtiyaç doğrultusu­nda ürün çeşitlilik­lerini artırmak amacıyla araştırma geliştirme faaliyetle­rini sürdürdükl­erini ve hızla değişen pazardaki mevcut paylarını daha fazla artırmayı hedefledik­lerini belirten Asiye Ay Çelik, başlıca müşteriler­i arasında yapı sektörü, beyaz eşya, boru profil, metal ambalaj, çelik eşya, aydınlatma, iklimlendi­rme sektörü ve çelik servis merkezleri bulunduğun­u iletti. Çelik, çalışmalar­ını galvanizli yassı çelik ve galvaniz üzerine boyalı yassı çelik üzerine yoğunlaştı­rdıklarını bildirdi.

Satışların yüzde 20’sini ihraç ediyor

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Galva-1 fabrikası ile 1983 yılında faaliyete başladıkla­rını kaydeden Asiye Ay Çelik, Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet vermeye devam etikleri bilgisini verdi. Yıllık satışların­ın yüzde 20’sini ihraç ettiklerin­i ifade eden Çelik, başlıca dış pazarları arasında Rusya, Cezayir, Libya, Fas, Türk cumhuriyet­leri ve Balkan ülkeleri bulunduğun­u kaydetti. 2015’in zor geçeceği öngörüsünd­e bulunan Çelik, özellikle Rusya’daki ekonomik krizin ve Ortadoğu’daki siyasi istikrarsı­zlığın Türkiye’de hissedilec­eğini ileri sürdü. Türkiye’de yassı mamul yatırımlar­ının hız kesmediğin­e dikkat çeken Çelik, “Biz de müşteriler­imizin tatmini, ihtiyaç ve beklentile­rini karşılayan ürünler elde etmek için hatlarımız­da iyileştirm­eler yapıyoruz ve yatırımlar­ımıza devam ediyoruz. Bununla birlikte özellikle katma değeri yüksek yeni ürünlerin üretimi ile ilgili çalışmalar­ımız devam ediyor” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.