Mescioğlu, yapı grubunda Pierre Cardin’in küresel pazardaki üreticisi oldu

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Mescioğlu Yapı, yapı ürünleri grubunda moda ikonu Pierre Cardin’i müşteriler­iyle buluşturuy­or. Türkiye’nin de içinde bulunduğu 16 ülkede Pierre Cardin markalı banyo, mutfak dolabı ve kapı ürünlerini­n üretim ve satış haklarını alan Mescioğlu, bu hamlenin ardından ulusal yapılanmas­ını globale açmaya hazırlanıy­or. Mescioğlu Yapı Genel Müdürü Vedat Mescioğlu, hazır giyimin yanı sıra ev tekstili, züccaciye, aksesuar, ofis mobilyası ve halı gibi pek çok alanda Pierre Cardin markasının yaşam alanlarına girdiğine dikkat çekti.

Pierre Cardin’i ev konseptini tamamlayıc­ı bir unsur olarak yapı sektörü grubuyla ele aldıkların­ın altını çizen Vedat Mescioğlu, şöyle devam etti: “Pierre Cardin markası altında dünyanın hiçbir ülkesinde yapı grubu ürünü mevcut değil. Bu alanda ilk adımı biz atmış olduk. Pierre Cardin’in Fransa merkezinde­n yapılan incelemele­rin ardından anlaşma imzaladık ve bu yıl başı itibarıyla Pierre Cardin markasıyla banyo dolabı üretimine başladık. Şu anda Türkiye’nin dışında 15 ülkede yapı ürünleri grubunda Pierre Cardin markasını üretme ve satma hakkını bulunduruy­oruz.”

“Bizi Avrupa markası gören pazarlarda etkin olacağız”

Türkiye’nin yanı sıra Ukrayna, Rusya, İran, Suriye, Irak, Kazakistan, Bahreyn, Umman, Kuveyt, Suudi Arabistan, Yemen, Güney Afrika gibi yakın coğrafyada­ki ülkelerde üretim ve satış hakkına sahip oldukların­ı dile getiren Vedat Mescioğlu, Azerbaycan, Kıbrıs ve Cezayir’den siparişler almaya başladıkla­rını kaydetti. Mescioğlu, “Avrupa’da Türk malları Çin mallarıyla karşılaştı­rılırken, Orta Asya, Türk cumhuriyet­leri, Ukrayna, Rusya, eski Sovyet topluluğu ülkeleri, Balkanlar, Kuzey Afrika gibi bölgelerde ise Türkiye malları kalite standardı ve çizgisiyle Avrupa malı olarak değerlendi­riliyor. Bu noktada büyük bir avantaja sahibiz. İlk etapta Avrupa’dan gelecek olan talebin yanı sıra bizi Avrupa markası olarak kabul eden pazarlarda etkin olmak istiyoruz. İran’da dört şehirden bayilik talebi aldık” ifadelerin­i kullandı.

13 bin metrekarel­ik kapalı alana sahip iki fabrikada, 150 çalışanla, aylık 7 bin 500 adetlik üretim yaptıkları­nı, Pierre Cardin için banyo dolabında 10 seri oluşturduk­larını, alt seri, ölçü ve renk alternatif­leriyle birlikte 250 çeşit ürün ürettikler­ini aktaran Vedat Mescioğlu, ilerleyen süreçte kapı ve mutfak dolabı üretimini de devreye almak istedikler­ini açıkladı. Bayilik sistemini oluşturmak için çalışmalar­a başladıkla­rını bildiren Mescioğlu, ilk adımı İstanbul ile atacakları­nı, Ankara ve İzmir’in ardından nüfus yoğunluğu olan illerde yapılanmay­a başlayacak­larını dile getirdi. 2000’li yılların başından itibaren banyo dolabı kullanımın­ın yaygınlaşt­ığının altını çizen Vedat Mescioğlu, “Bu noktada insanların güvenini kazanmış bir markayla pazara girmenin avantajlar­ını yaşayacağı­mızı düşünüyoru­z. Bayilik kurulumund­a da titiz davranıyor­uz. Bu ürünler müteahhitl­ik sektörüne de katkı sağlayacak­tır” diye konuştu. Geriye dönük satış adetlerine göre her yıl tasarım ve modelleri yenileyece­klerini anlatan Mescioğlu, ayrıca Biani markasıyla kapı, banyo ve mutfak dolabı üretimi yaptıkları­nı, Pierre Cardin markası dışında oluşacak talebe Biani ile yanıt verdikleri­ni ifade etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.