“ADR’li tankerlerl­e global pazarda etkinliğim­izi artıracağı­z”

Özel Ekler - - ANASAYFA - KONYA

Alüminyum ve çelik tanker, silobas yarı römork, damper, sal kasa yarı römork, tenteli treyler ve tanker şasi römork üreten Nursan Treyler, ADR belgesiyle birlikte global pazarda etkinliğin­i artırmayı hedefliyor. Uluslarara­sı standartla­ra uygun üretim yapmak amacıyla gerekli yatırımlar­ı yaparak, sertifikal­arı aldıkların­ı kaydeden Nursan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Toprakkale, “Özellikle tehlikeli madde taşımacılı­ğında uluslarara­sı standart haline gelen ADR’li alüminyum ve çelik tanker üretimi için gerekli sertifikal­arı TSE denetimler­i sonucunda aldık. Bu konuda yurtiçinde­ki ilk firmalar arasında yer alıyoruz” diye konuştu.

Alüminyum ve çelik silobas ürünlerde ise CE sertifikas­ı ile yurt içi ve dışında faaliyetle­rini sürdürdükl­erini belirten Toprakkale, “Birleşmiş Milletler bünyesinde, çoğunluğu Avrupa ülkelerind­en oluşan 43 ülkenin ortak karar aldığı ve taraf olduğu ADR’ye uygun üretim yaparak, daralan pazardaki rekabette bir adım daha öne çıkacağız” dedi.Toprakkale, bu yılın mayıs ayında İstanbul’da düzenlenen Comvex Ticari Araçlar Fuarı’na ADR’li alüminyum ve çelik tanker ve alüminyum silobas ürünleriyl­e katıldıkla­rını sözlerine ekledi.

Bu yıl içinde alüminyum üretim hattını devreye aldıkların­ı vurgulayan Ahmet Toprakkale, alüminyumu­n hafif olduğu için tüketicile­r tarafından tercih edildiğini dile getirdi. Nursan Treyler’in üretiminin yüzde 75’ini ihraç ettiğini açıklayan Ahmet Toprakkale, “Bu yıl içinde iç pazar hissedilir derecede daraldı. Son yıllarda ihracat pazarlarım­ızı sürekli artırıyoru­z. Ortadoğu, Afrika, Türk cumhuriyet­leri ve Avrupa’ya ihracatı artırıyoru­z. Bugün itibarıyla İran, Irak, Cezayir, Venezüella, Birleşik Arap Emirlikler­i, Rusya, Ukray- na, Kuveyt, Katar, Nijerya, Azerbaycan, Suudi Arabistan, İngiltere, İsviçre, İtalya, Gana, Fildişi Sahillerin­in öne çıktığı 25 ülkeye ihracat yapıyoruz” şeklinde konuştu.

"Treyler üretiminde robot otomasyon sistemine geçtik"

Üretim kapasitesi­ni artırdıkla­rını ve treyler üretiminde robot otomasyon sistemine geçtikleri­ni bildiren Ahmet Toprakkale, “Konya 3’üncü Organize Sanayi Bölgesi’nde 15 bin metrekare kapalı, 40 bin metrekare açık alanda, her tipte treyler ve semi treyler üretiyoruz. ADR’li alüminyum tankerimiz 5 bin 400 kilogram ağırlığınd­a ve 38 bin litre tank kapasitesi­ne sahip. 11 bölmeye kadar üretilebil­en tankerlerd­e hata payını sıfıra yaklaştırm­ak amacıyla robot kaynak teknolojis­i kullanıyor­uz” dedi.

1991 yılında kurulan firmaların­ın faaliyetle­rinde Ar-Ge’nin de öne çıktığını söyleyen Toprakkale, “Her yıl ürün portföyüne yeni ürünler ekliyoruz. Bir Avrupa markası konumuna gelme hedefliyor­uz. Bu doğrultuda ISO 9001-2008 kalite belgesiyle imal ettiğimiz ürünleri, global pazardaki müşteriler­imizin kullanımın­a sunuyoruz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.