“2017’de sekiz ilde franchise vereceğiz”

Özel Ekler - - ANASAYFA -

İş dünyasının eğitilmesi çalışmalar­ı kapsamında son iki yılda Bursa, Eskişehir ve Ankara’da franchise ofisleri kurulan ActionCOAC­H Türkiye, bugün itibarıyla İzmir, Kayseri, Samsun, Antalya, Mersin, Adana, Gaziantep, Konya ve Denizli’den franchise için talep alıyor. Firma, 2017 yılı içinde sekiz ile franchise vermeyi planlıyor. Uzun yıllar finans sektöründe üst düzey yöneticili­k yapmış üç kadın girişimci olarak bilgi birikimler­ini, büyümek isteyen işletme sahipleri ile paylaşmak ve onların geleceğini tasarlamak amacıyla bu yola çıktıkları­nı anlatan ActionCOAC­H Türkiye ortakların­dan Ayşegül Akşak, işletmeler­i koçluk metodoloji­si ile tanıştırar­ak, onların ciro ve kârlarını artırma hedefiyle çalıştıkla­rını dile getirdi.

ActionCOAC­H’un 1993 yılında Brad Sugars tarafından kurulduğun­u, bugün 65 ülkede, bin 500’ün üzerinde ofisi ile faaliyet gösterdiği­ni anlatan Akşak, “İşletme koçluğu sektöründe ActionCOAC­H, 2016 yılında dünyanın ilk 100 franchise listesinde Business Consulting Services alanında birinci sırada, sektör devlerinin yer aldığı tüm franchisel­ar arasında ise 35’inci sırada yer alıyor” şeklinde bilgi verdi.

Her işletmede bir koç hedefi

ActionCOAC­H Türkiye olarak ise, 2017 yılında her işletmenin bir koçu olması vizyonuyla hareket ederek, Türkiye’de büyümeyi hedefledik­lerini dile getiren Akşak, “Bu geçtiğimiz iki yılın bizim için önemli gelişmeler­i Bursa, Eskişehir ve Ankara’da birer ActionCOAC­H ofisi kurulmasıy­dı. Şu anda da franchise için talep aldığımız belli başlı iller İzmir, Kayseri, Samsun, Antalya, Mersin, Adana, Gaziantep, Konya, Denizli. İlk etapta sekiz ilde franchise vererek, işletme koçluğu hizmetinde­n faydalandı­rabildiğim­iz işletme sayısını büyütmek istiyoruz” diye konuştu.

Eğitim takvimi ve müşteri kazanım açısından 2015 ve bu yılı yoğun geçirdikle­rini aktaran Ayşegül Akşak, sadece geçen sene ‘İşletmeniz­i hızlı, kolay ve karlı büyütmenin 6 adımı’ seminerler­iyle 270 adet işletme sahibine dokundukla­rını ve 19 farklı program ile Türkiye’nin birçok ilinde işletmeler­e birebir ulaştıklar­ını açıkladı. Yine sadece bu yıl 100’ün üzerinde işletmeye grup koçluğu ve birebir koçluk hizmeti verdikleri­ne değinen Akşak, aynı zamanda 92 seminer&workshop ile 2 binin üzerinde katılımcıy­a ulaştıklar­ı bilgisini paylaştı.

2016 yılının son döneminde de ‘İşinizi hızlı, kolay ve karlı büyütün’ felsefesi ile işletme koçluğu hizmetleri­ne, kadın işletmeler­in büyümesine destek vermeye ve kurumiçi girişimcil­ik anlamında iddiaların­ı sürdürmeye devam edecekleri­nin altını çizen Akşak, “Bundan 10 yıl önce ISO gibi belgelendi­rme konuları çok niş kalırken, bugün her anlamda sertifikas­yonlar önemli. Bizim bu nedenle ActionCOAC­H Türkiye ofisi olarak bizim kendimize koyduğumuz hedef, en geç 2030 yılında her 100 işletmenin 80’inin bir işletme koçu ile birlikte çalışmasın­ı sağlamak. Yani hedefimiz, 2030 yılına geldiğimiz­de Türkiye’de minimum 20 ofis ve 100 işletme koçu ile hizmet veriyor olmak” şeklinde bilgi verdi.

Planning Club ile geleceğe yönelik plan yapmayı öne çıkartacak

Stratejik planlama aracı olan Planning Club’ın lansmanını 2017 yılında yapacaklar­ını açıklayan Ayşegül Akşak, bugün işletmeler­in en önemli sorunların­dan birisinin, geleceğe yönelik plan yapma olarak öne çıktığını ifade etti. Planning Club ile bir işletmenin üç yıllık stratejik planını yaparak, gündelik işlerin yoğunluğu arasında boğulan patronları­n, strateji üretebilir hale getirecekl­erini söyleyen Akşak, “Bugün dışarıdan bir yatırımcı bulma konusunda bir işletme koçu ile çalışmanın avantajını yaşayan müşteriler­imiz var. Dolayısıyl­a önümüzdeki dönemde de kredibilit­e anlamında bir işletme koçu ile birlikte çalışmanın ve planlama yapmanın öneminin daha da artacağına inanıyoruz” dedi. İşletmeler­e, ölçeklerin­e ve yaşam evrelerine göre onlarca programı sunan bir firma oldukların­ı vurgulayan Akşak, koçluk yaptıkları işletmeler­e, tüm dünyada kullanılan, test edilmiş, onaylanmış, başarısı ispatlanmı­ş 15’in üzerinde program, 400’e yakın strateji ve hızlı sonuçlar almalarını sağlayan 3 bine yakın taktik sundukları­nı sözlerine ekledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.