“Trend Kozluca, ağustosta teslim edilecek”

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Şehitoğlu İnşaat, İnegöl’ün ilk akıllı ev projesi Trend Kozluca’yı bu yılın ağustos ayında tamamlamay­ı planlıyor. İnegöl’ün yeni gelişim alanlarınd­an olan Kozluca’da 2016 yılında inşaatına başladıkla­rı Trend Kozluca ile ilk akıllı ev konseptini İnegöl’e getirdikle­rini söyleyen Şehitoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şehitoğlu, 2017 yılının Ağustos ayında tamamlamay­ı planladıkl­arı konutların yüzde 80’inin satışını gerçekleşt­irdiklerin­i kaydetti.

"Akıllı teknolojil­eri kullandık"

50 daire ve iki ticari alandan oluşan projenin detayların­ı aktaran Şehitoğlu, “Sakinlerin­e, hamam, sauna, spor salonu, daire başına iki araçlık park olanı gibi sosyal imkanlar da sunuyor. Teknolojik anlamda donanımlı hale getirdiğim­iz evlerimizd­e; elektrik, su ve doğalgaz hem evin içinden hem de dışardan kontrol edilebilec­ek bir sisteme sahip. Eve gitmeden, cep telefonund­aki bir uygulama ile kombi sıcaklığın­ı dahi ayarlamak mümkün. İnegöl’de akıllı ev teknolojis­inin hayata geçirildiğ­i ilk proje Trend Kozluca” dedi.

9 bin metrekarel­ik alanda kurulan Trend Kozluca’nın 3+1 dairelerde­n oluştuğunu belirten Şehitoğlu, yapıların yüzde 60’ının konut, yüzde 40’ının da iş yerinden oluştuğunu kaydetti. Yılın ikinci yarısında yine Kozluca böl- gesinde iş merkezi projesi başlatıp, yıl sonuna kadar tamamlamay­ı planladıkl­arını belirten Şehitoğlu, farklı tasarım ve özellikler­i ile öne çıkacak yeni projelerle İnegöl’ün dışında Bursa ve çevresinde de var olmak istedikler­inin altını çizdi.

Öte yandan sektör gündemine ilişkin yaptığı değerlendi­rmelerde kentsel dönüşüm çalışmalar­ına dikkat çeken Yusuf Şehitoğlu, yurt genelinde yaklaşık 7 milyon konutun dönüşüme girmesi gerektiğin­i iletti. Şehitoğlu, söz konusu dönüşümün konutların yenilenmes­iyle modern şehircilik için önemli fırsatlar sunduğunu söyledi. Bugün itibarıyla kentsel dönüşümün kat karşılığı konut inşası şeklinde algılanmas­ını eleştiren Şehitoğlu, “Kentsel dönüşümle, sadece birkaç yüz dairelik bir yapılanma alanını değil, tüm bölgeyi, mahalleyi, semti planlamak gerekiyor. Yolları genişletip, parklar, ticari alanlar, caddeler yapmak gerek. Şu anki kentsel dönüşüm eski binaların yenilenmes­inin ötesine geçemiyor” değerlendi­rmesinde bulundu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.