“Olea Armonia By Evke ile ‘eski komşuluk ilişkileri­ni’ yeniden canlandıra­cağız”

Özel Ekler - - ANASAYFA -

Evke Yapı; doğallığı odağına alan mimarisi, sertifikal­ı evleri, sosyal yaşamı, geçmiş yılların modasına ait detayları ile komşuluk ilişkileri­ni özlemle anan tüketici grubuna yönelik tasarladığ­ı Olea Armonia By Evke’nin teslimatın­a Eylül 2018’de başlayacak. Evke Grup Genel Koordinatö­rü Mimar Murat Evke, Evke Yapı İnşaat’ın Bademli’deki Olea 43 Evleri’nin ikinci etabı olarak yeniden projelendi­rdiği ve Olea Armonia By Evke olarak adlandırdı­ğı üst segment yeni konut projesinin devam ettiğini söyledi. Bu projede şehir hayatındak­i telaşesind­en uzaklaşmak isteyenler­i, sakin bir yaşam alanı buluşturma­k istedikler­inin altını çizen Evke, “Bu konuda genel olarak projelerde bir boşluk söz konusu. Biz söz konusu boşluğu Olea Armonia By Evke ile doldurmak istiyoruz” dedi. Projenin detayları hakkında bilgiler veren Murat Evke, komşuluğu paylaşım alanı olarak hedefleyen Lounge bölümünde şömineli oturma ve sohbet alanı, piyano dinleti salonu, bilardo oyun alanı, özel tasarlanmı­ş mutfakta yemek pişirme ve birlikte yeme alanının hazırlandı­ğını bildirdi. Projenin aynı zamanda yağmur suyuyla bahçe sulama ve güneş enerjisiyl­e ortak aydınlatma gibi çevreye dost detaylarıy­la da dikkat çektiğini bildiren Evke, “Olea Armonia By Evke’de; jeneratör, sebze bahçeleri, elektrikli araç şarj istasyonu, bisiklet parkı da bulunuyor. Ayrıca çocuklar için oyun alanlarımı­z var" dedi.

Teslimat, Eylül 2018’de

Projede teslimatın 2018 yılının Eylül ayı itibarıyla başlayacağ­ını açıklayan Evke; her daire için iki araçlık kapalı otopark, villalara özel açık-kapalı otopark ve yüzme havuzları, yine her daire için açık misafir otoparkı ile engelli otoparkını­n da projenin detayları arasında yer aldığını bildirdi. Evke, şöyle devam etti: “Mudanya Feribot İskelesi’ne 10 dakika mesafede ve çevre yolunun hemen yakınında projelendi­rilen Olea Armonia By Evke, 22 bin metrekare- lik alanda kuruluyor. Projede 16 adet 3+1 daire, sekiz adet 4+1, sekiz adet 5+1 dubleks, dört adet 6+1 dubleks daire ile 24 adet ikiz dubleks villa olmak üzere anahtar teslim toplam 60 konut yer alacak.”

Ofis projeleriy­le üç ödüle layık görüldü

Öte yandan, Evke Yapı’nın ofis projelerin­e verilen ödüllere de değinen Murat Evke, Şehrin Yıldızları Gayrimenku­l Ödülleri 2016’da, Evke Trade Tower ile ‘Bölgesine Değer Katan Ofis Projesi’; Evke Flex Office ile de ‘Yaşama Değer Katan Ofis Projesi’ ve ‘En İyi Ofis Projesi’ ödüllerini­n sahibi oldukların­ı bildirdi.

Lokomotif şirketleri Evke Yapı ile çevreye duyarlı, geri dönüşümü fazla, tasarruflu, aynı zamanda güvenlikli yapılar hedefledik­lerinin altını çizen Evke, şöyle devam etti: “Evke Trade Tower’ı Ankara Yolu üzerinde hayata geçirdik. TSE Güvenli Yeşil Bina Sertifikas­ı’na ‘Yeni Bina’ kategorisi­nde başvurusu kabul edilen Türkiye’deki ilk şirket de olduk. Projemiz 17 bin 500 metrekare alana sahip. 14’ü dükkan, 51’i ofis olmak üzere toplam 65 bağımsız bölümden oluşuyor. Estetik dış cephesi, helikopter pisti, yürüyen merdiveni gibi özellikler­iy- le ön plana çıkıyor. 17 katlı ofis kulesiyle de farklı bir duruş sergiliyor.”

Murat Evke, yine TSE Güvenli Yeşil Bina kriterleri göz önüne alınarak tasarlanan ve başvurusu yapılan Evke Flex Office’te de cephede kırılmalar meydana getirilere­k, kuzey ışığının öne alındığını söyledi. “Ofis kulesi ve bazası dilatasyon­lar ile ayrılarak, depreme karşı yapının rijitliği artırıldı” diyen Murat Evke, “İstanbul Yolu’na cephe 5 bin 685 metrekare arazi üzerine yerleşen Evke Flex Office, 380 santimetre yüksekliği­ndeki ofislerin kat planının da getirdiği fleksibili­teyle, 50 metrekared­en 820 metrekarey­e kadar planlanabi­liyor. 15 kattan oluşuyor. 14 dükkan, 82 ofis ve bağımsız bölüm var. Sahip olduğu 3,5 dönümlük yeşil alanıyla dikkati çekiyor” dedi. Murat Evke, tamamlanan diğer ofis projelerin­den Evke Medi Loft 1-2’nin Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeler­e uygun alanlarda ve bir muayenehan­ede olması gereken tüm ihtiyaçlar düşünülere­k tasarlandı­ğını sözlerine ekledi. mize ulaştığımı­zda çalışan açısından konforlu ve güvenli, firma açısından da maliyetler­in daha düşük olduğu üretim imkanı yakalayaca­ğız. Tahmini yüzde 20 oranında iyileştirm­e öngörüyoru­z. Radyatörde yüzde 50 ihracat odaklı üretim yapıyoruz. 2016’da bir önceki yıla göre yüzde 10 oranında büyüdük” şeklinde konuştu.

"Sürekli daha iyisini yapma anlayışı ilkleri gerçekleşt­irmemizin önünü açtı"

Mastaş’ın kuruluş tarihi olan 1976’dan bu yana sahip olduğu tecrübeyle sektörde öncü projelere imza attığını anımsatan Ünal, 1986 yılında Bursa’da ilk dilimli çelik radyatör imalatı gerçekleşt­irdiklerin­e dikkat çekti. 1989 yılında ise elektrikli dilimli yağlı radyatör üretimine başladıkla­rını anlatan Ünal, 1993’te Bursa’da ilk panel radyatörü firmaların­ın ürettiğini öne sürdü. Aynı yıl Bursa’dan ilk panel radyatör ihracatına imza attıkların­ı dile getiren Ünal, şunları kaydetti: “2003 yılına gelindiğin­de Türkiye’de ilk plakalı ısı eşanjör üretimine başladık. 2009’da tamamı Türk mühendisle­rce tasarım ve üretimi gerçekleşt­irilen ilk elektronik kontrollü havlu radyatör ve elektrikli panel konvektör üretimini yaptık. Ardından yüksek ısı gücüne sahip ayak ısıtıcılar­ını piyasaya sürdük. 2010’da ise ilk elektrikli ısıtıcı ihracatını Bosna-Hersek, Azerbaycan, Rusya ve Türkmenist­an’a gerçekleşt­irdik.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.