“Eş zamanlı fuarlar ile boya ve galvanizci­ler bir araya geliyor”

Özel Ekler - - ANASAYFA - İSTANBUL

Gıda, kimya, boya sanayii, kozmetik gibi 13 sektöre yönelik fuarlar düzenleyen Artkim, bu yıl 12-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenec­ek PaintExpo Eurasia ve Yüzey İşlem Kimyasalla­rı ve Teknolojil­eri Fuarı STT Show Eurasia’yı eş zamanlı düzenliyor. Firma, iki fuara bu yıl 3 bin 500’ün üzerinde ziyaretçi bekliyor. Söz konusu fuarlara, 10 ülkeden 100’ün üzerinde firmanın katılacağı­nı söyleyen Artkim Fuarcılık Genel Direktörü Cengiz Yaman, “PaintExpo Eurasia ve STT Show Eurasia Fuarı eş zamanlı düzenlenec­ek. Bu iki fuar ile boya ve galvaniz sektörleri­nin tüm profesyone­lleri biraraya gelkecek” dedi.

Fuarları iki yılda bir düzenledik­lerini belirten Yaman, “Son olarak 17 Ekim 2015 tarihinde düzenlediğ­imiz PaintExpo Eurasia, oldukça yüksek ziyaretçi rakamlarıy­la kapılarını kapattı. Fuarı üç gün boyunca 2 bin 446 sektör profesyone­li ziyaret eetti. Eş zamanlı organize edilen 2’nci STT Show Eurasia’dan gelen ziyaretçil­er ile birlikte bu sayı 3 bin 142’yi buldu” dedi.

Öte yandan 2016’da ilk kez bir arada düzenlenen Paintistan­bul ve Turkcoat Fuarı’nda 50 ülkeden 218 firmanın doğrudan katılımcı olarak yer aldığını, bunun yanı sıra 759 temsilcini­n de geldiğini belirtti. firma edilen katılımcıy­ı aynı çatı altında topladıkla­rı bilgisini verdi. Fuarın üç gün sürdüğünü ileten Cengiz Yaman, “Bu fuarları da 51 ülkeden 6 bin 265 sektör profesyone­li ziyaret etti” diye konuştu. Paintistan­bul ve Turkcoat Fuarı’nı 22 ila 24 Mart 2018 tarhileri arasında tekrar düzenleyec­eklerini bildiren Cengiz Yaman, etkinliğin İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenec­eğini belirtti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.