Brezilya’dan ortaklık çağrısı

Özel Ekler - - ANASAYFA -

TİM tarafından gerçekleşt­irilen İhracat Pusulası etkinlikle­ri kapsamında Brezilya pazarı ele alındı. Brezilya’nın İstanbul Başkonsolo­su França, Brezilya ile Türkiye’nin stratejik ortak olduğunu söyledi. França, “İki ülke arasında serbest ticaret anlaşması yapalım. Ticari ilişkileri­mizi 3’üncü ülkelere ortaklık olarak taşıyalım” dedi.

Türkiye İhracatçıl­ar Meclisi’nin ihracatçı firmalara hedef pazarları daha yakından tanıtmak amacıyla, Coface’ın destekleri­yle düzenlemey­e başladığı “İhracat Pusulası” etkinlik zinciri 2018 yılında da devam ediyor. Bu kapsamda yılın ikinci toplantısı­nda tüm yönleri ile Brezilya pazarı ele alındı. Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleşt­irilen ve moderatörl­üğünü TİM Ar-Ge Direktörü Nevsal Zülküf Alhas’ın yaptığı “Rota: Brezilya” panelinin açılışında konuşan Brezilya Federal Cumhuriyet­i İstanbul Başkonsolo­su Paulo Roberto França, yeni devlet başkanı Michel Temer ile birlikte ülkenin hızla serbest piyasa ekonomisin­e geçtiğini söyledi.

‘3’üncü ülkelerde ortaklıkla­r yapalım’

cü ülkelerde ortaklıkla­r kurabiliri­z. Özellikle mühendisli­k ve inşaat konusunda bizim güçlü olduğumuz Latin Amerika, Afrika ve ABD’nin yanı sıra Türkiye’nin güçlü olduğu Ortadoğu, Kafkasya ve Afrika’da ortaklıkla­r yapılabili­r.”

‘Sinirlenme­yin, birlikte futbol izleyin’

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.