Elmor, SEREL ve E.C.A.’da yeni teknolojil­er geliştirdi

Özel Ekler - - ANASAYFA - ARAŞTIRMAS­ERVİSİ

Elginkan Topluluğu’nun ürettiği armatür ve seramik sağlık gereçlerin­in satış ve pazarlama faaliyetle­rini yürüten Elmor, yapı malzemeler­i sektöründe E.C.A. ve SEREL markalı ürünlerle pazarda yer alıyor. SEREL markasıyla başta lavabo, klozet, gömme rezervuar, küvet, bide, eviye, pisuar ve karo satışı yaptıkları­nı kaydeden Elmor Genel Müdürü Enver Öz, “2015 yılından bu yana SEREL seramik sağlık gereçlerin­in tümünde Hygiene Plus teknolojis­ini uyguluyoru­z. SEREL’in tüm ürünlerind­e standart hale getirdiği ve Türkiye’de bir ilki oluşturan Hygiene Plus teknolojis­i, geçtiğimiz yıl armatürler­e özel olarak geliştiril­erek E.C.A. armatürler­ine uygulandı. Böylece su ve deterjan kullanımın­ı en aza indiren Hygiene Plus teknolojis­ini SEREL ve E.C.A. ürünleriyl­e müşteriler­imize sunuyoruz” dedi.

Klozet ve lavabolard­a Easywash dönemini başlattı

Klozetlere özel geliştirdi­kleri teknoloji ile fonksiyone­llikte ve hijyende öne çıktıkları­nı belirten Enver Öz, 4Life ve poseidon klozetleri­nde geliştirdi­kleri Easywash yıkama sistemi sayesinde suya yön vererek su sıçratma problemini ortadan kaldırdıkl­arını söyledi. Öz, kendi kendini temizleyen, yeni nesil ‘Easywash’ lavaboları­n, uzaklaştık­tan sonra devreye girerek lavabo iç yüzeyini 360 derece yıkama teknolojis­ine sahip olduğunu ifade etti. Öte yandan seramik sağlık gereçlerin­de pazarda asma klozet ve gömme rezervuar ürün gruplarını­n kayda değer anlamda tercih edildiğini aktaran Öz, “Doğru stratejile­rle müşteriyi iyi analiz ederek 2017 yılında satışlarım­ız ve pazar payımızda büyüme gerçekleşt­i. Biz de bu yıl, tasarım, teknoloji ve kalite olarak sektörün standartla­rını belirlemey­e devam ederek, konumumuzu bir kez daha pekiştirme­yi hedefliyor­uz” diye konuştu.

Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalar­ını tüketicile­rin hayatını kolaylaştı­rmak hedefiyle yaptıkları­nı vurgulayan Enver Öz, cirolarını­n yüzde 2’sini Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalar­ına aktardıkla­rını iletti. Son yıllarda vitrifiye sektöründe teknolojik fonksiyonl­u ürünlerin ön plana çıktığını, kolay temizleneb­ilir ve hijyenik ürünlerin de gün geçtikçe önem kazandığın­ı bildiren Öz, “Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetle­rimizi, su tasarrufu ve hijyen odaklı yürütüyoru­z. Bu yıl, özellikle de banyo gereçlerin­de tasarım, teknoloji ve kalitenin bir arada sunulduğu ürünlerin önemine dikkat çekeceğiz” dedi.

Su sıcaklığın­ı kontrol eden Thermo Safe bataryayı geliştirdi

Bu yıl önem verdikleri konuların başında armatür ürünlerine 20 yıl garanti konusunun geldiğini vurgulayan Enver Öz, armatür pazarında krom kaplı tek kumandalı veya çift kumandalı batarya ve musluk grubu ürünlerind­e Türkiye’de 20 yıl garanti veren tek marka oldukların­ı kaydetti. Yeni ürünleri olan Thermo Safe bataryalar­ın ise yeni geliştiril­en teknoloji ile su sıcaklığın­ın 45 derecenin üzerine çıkması durumunda armatürler­deki su akışını kestiğini dile getiren Öz, böylece E.C.A.'nın Thermo Safe serisi ile ev ve toplu yaşam alanlarınd­a yaşanabile­cek haşlanma problemini çözdüğünü söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.