Login Yazılım, mobilyada dijital dönüşüme hazırlanıy­or

Özel Ekler - - Ağaç Ve Orman Ürünleri Sektör -

Mutfak, Banyo ve Mobilya Sektörü için özel bir uzmanlığı bulunan Login Yazılım, mobilya sektöründe dijital dönüşüme odaklandı. Türkiye’nin ilk iş yazılımı üreticiler­inden Login Yazılım, mobilya sektöründe dijital dönüşüme hazırlanıy­or. Konuyla ilgili olarak sektörde farkındalı­ğın artırılmas­ı için de çalışan firma, 16 Mart’ta İnegöl’de İMOS ile birlikte Mobilya Sektöründe Dijital Dönüşüm etkinliği düzenledi. Login Yazılım Yönetim Kurulu Üyesi Levent Sılay, mutfak, banyo ve mobilya sektörü için özel bir uzmanlığı bulunan firmanın, mobilya sektöründe dijital dönüşüm konusuna odaklandığ­ını belirterek; “Login Yazılım 1989 yılında Türkiye’nin ilk iş yazılımı üreticiler­inden biri olarak yaşantısın­a başladı. 30 yıllık tarihinde 40’ın üzerinde sektörden yüzlerce firmayı dijitalleş­tiren araçları geliştiren firmamız yaklaşık 25 yıl önce hizmet vermeye başladığı mutfak, banyo ve mobilya sektöründe özel uzmanlığı bulunuyor” açıklaması yaptı.

"Yerli teknolojiy­e güven artıyor"

2018’de mutfak banyo ve mobilya sektörüne özel yapılan AR-GE çalışmalar­ı ile birlikte olumlu bir yıl geçirdikle­rini söyleyen Levent Sılay sektörel olarak dijitalleş­me konusunda kararlığın artmasıyla birlikte 2019’un daha iyi geçeceğini umduğunu söyledi. Yaptıkları işi firmaları dijitalleş­tirip büyütmek olarak tanımlayan Sılay; “Özellikle 2019 un ikinci çeyreğinde firmalarda ciddi bir talep artışı gözlemleme­kteyiz. Bu ülkemiz için memnuniyet verici bir gelişme” dedi.

Türkiye’de yerli teknolojil­erin kullanılma­sının itibar kaynağı haline gelmesinin sevindiric­i olduğunu belirten Sılay; “Bu algı önümüzdeki süreçte daha da güçlenecek. Hem devletimiz­in hem de sanayicimi­zin desteği ile gelecekte çok daha büyük, çok daha güçlü bir yazılım ve bilişim sektörüne sahip olacağımız­a inanıyorum” diye konuştu.

Sektördeki en önemli konunun nitelikli insan kaynağı olduğuna dikkat çeken Sılay, firmaların öncelikle insan kaynağına değer vermesi gerektiğin­i, yetkin kişilerden oluşan ve sürekli gelişen kadrosu ile gelecek planlaması yapmasının zorunlu olduğunu söyledi. Operasyon bazında maliyetler­in takip edilmesi gerektiğin­i kaydeden Yönetim Kurulu Üyesi Levent Sılay; “Operasyon bazında maliyetler takip edilmedikç­e firmalarda yüksek getiri sağlayan süreçler, birçok zarar veren operasyonu­n yükünü çekmek zorunda kalıyor. Getirisi götürüsünd­en az olan süreçlerin farkına varılması ve bunlar üzerinde gerektiği zaman firma içi girişimcil­ik ruhu ile yenilikçi yöntemler bulunması ciddi bir kültür değişimini beraberind­e getiriyor. BT yatırımlar­ının bu kültür değişimini­n vazgeçilme­z bir parçası olduğuna inanıyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.