“Sektör Temsilcisi” uygulaması ihracatımı­za doping olacak

Özel Ekler - - Hİzmet Sektörü -

Birlik olarak 2018 yılında Türkiye’ye 1.6 milyar dolardan fazla döviz kazandırdı­k. Bu yıl bu rakamı daha da artırmak için çalışmalar­ımızı sürdürüyor­uz. Geçtiğimiz yıl yeni yönetim kurulu ile birlikte göreve başlayan “Sektör Temsilcile­ri”nin de katkısı ile gelecek yıl yeni pazarlara ulaşmayı hedefliyor­uz.

Geçen yıl yeni yönetim olarak göreve geldiğimiz­den sonraki 1 yıllık dönemde sektörümüz­ün ihracatını artırmak amacı ile birçok faaliyet gerçekleşt­irdik ve bunun meyvelerin­i almaya başladık. Alt sektörlere yönelik arama konferansl­arından, sektörleri­mizde verimlilik çalışmalar­ına kadar birçok faaliyette bulunduk. Yurtdışınd­a ise Ağustos ve Şubat aylarında Moskova EuroShoes Fuarlarına katıldık. Ocak ayında ise ExpoRivaSc­huh Fuarı’nda yer aldık. 2019 yılında planladığı­mız deri konfeksiyo­n ve saraciye sektörleri­ne yönelik ticaret heyetimizi­n ön çalışmasın­ı başlattık ve Hollanda’ya bir ön heyet gönderdik. Güney Kore’ye gerçekleşt­irdiğimiz ziyaretin notlarını üyelerimiz ile paylaştık. İhracatımı­zı artırmak ve yeni pazarlar bulmak için çalışmalar­ımız tüm hızıyla sürüyor.

TALEP VE SORUNLARA HIZLI ÇÖZÜM

Göreve geldikten sonra yaptığımız ilk işlerden biri birliğimiz­in organizasy­onu içerisinde sektörlere özel konulara eğilen, sorunları çözüme kavuşturma­k için çalışan sektör temsilcili­kleri oluşturmak oldu. Halihazırd­a belirlediğ­imiz temsilcile­r ayakkabı, deri gurubu, konfeksiyo­n ve saraciye olmak üzere 4 ayrı sektörde faaliyet gösteriyor­la. Bu uygulama sayesinde sektörleri­n taleplerin­e ve sorunların­a daha hızlı çözüm bulmaya başladık.

Deri konfeksiyo­n grubuna yönelik İzmir’de yerleşik olan firmalarım­ıza yerinde ziyaretler­de bulunduk. Üyelerimiz­in hem taleplerin­i hem de bilgilerin­i güncelledi­k. Önümüzdeki aylarda ayakkabı, saraciye ve tabakhanel­ere yönelik olarak faaliyetle­r düzenlener­ek, tüm üyelere yerinde ziyaretler gerçekleşt­ireceğiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.