Index, Photoline Fotoğraf Atölyesi’nde

Photoline Fotoğraf Atölyesi ve Özlem Dikel Fotoğraf Atölyesi iş birliğiyle Index Grup’ta Temel ve İleri Fotoğraf Seminerleri Gerçekleştirildi.

Photoline - - Atölye -

Makineyi A’dan Z’ye kullanmayı öğrenen Index çalışanları hem teorik hem pratik eğitimle beraber, İstanbul turları yapıp bol bol fotoğraflar çekti.

8 hafta boyunca Index Grup’ta düzenlenen, eğitmenliğini Özlem Dikel’in yaptığı atölyede temel ve ileri fotoğraf teknikleri çalışıldı. Sadece teoride kalınmayıp İstanbul’u gezmek ve bol bol fotoğraf çekmek de ihmal edilmedi. Atölye katılımcıları Galata, Karaköy, Yıldız ve Ortaköy’de baharın ve fotoğrafın tadını çıkardı. Photoline Atölye’deki temel fotoğraf eğitiminde, fotoğrafçılığa dair kavram, malzeme ve yaklaşımlara ilişkin bilgiler paylaşıldı. Gerçekleştirilen atölye uygulamaları ve saha çalışmalarıyla bu bilgilerin temalar ve amaçlar doğrultusunda etkin bir şekilde nasıl kullanabileceği; ışık, kadraj, kompozisyon, teknoloji gibi konularından nesne-içerik, somut-soyut ilişkisi gibi konulara değinildi. Galata ve Karaköy civarında yapılan gezilerde ise şehir, mimari, portre ve insan-mekan ilişkili çekimler gerçek-

leştirildi. ‘İleri Fotoğraf Semineri’nde ise, makro fotoğrafçılık, gece çekimleri, mimari çekim, panoramik çekim, HDR fotoğraf, pan tekniği, zoom in – zoom out gibi terimler ve kavramlar ile portre fotoğrafçılığı, portre çekiminde ışık türleri, doğru ekipman seçimi, iletişim özellikleri gibi tüm konular işledi. Saha çalışmasında Yıldız Parkın’da makro, pan, zoom in-out ve portre çalışıldı. Dolu dolu geçen Photoline Atölye’de fotoğraf çekmenin yanı sıra şirket çalışanları arasında anlayış, uyum ve iletişim becerileri arttırmasında bu tür etkinliklerin önemli rol oynadığının bilincinde olan Index Grup ailesine ve tüm katılımcılarımıza kucak dolusu teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Çiğdem-Yağız

Tuba-Bayır

Hüseyin-Ünlü

Taştürk-Taşkın

Erol-Güneş

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.