ÖZER KIZILDAĞ

Photoline - - Foto-hikaye -

Muson yağmurlarında çocuk olmak.

2012 Ekim ayında Tayland’ta gitmiştim. Yüzen pazar Phuket Phi Phi Adası James Bond adasındaki güzel yerleri fotoğraflamayı seviyorum. Tayland Pattaya’dan 5 saatte münibüsle Kamboçya’ya geldim. Yağmur göz açtırmıyordu. Otele yerleştim ertesi ve gün araç kiraladım. Yollar iki karış su olmuştu. Araçla geçerken kapının önünde yosun tutmuş suda oyun oynuyan bir kız çocuğu farkettim. Araç seyir halinde, yavaş yavaş gidiyordu. Motoru su almasın diye aracıda durduramadık. O sırada elimde Nikon D7000 18 200 ııvr lensle seri çekime getirip fotoğrafladım. Sekiz, dokuz kareden 2 tane net alabildim. Herşey ani oldu ama en sevdiğim fotoğraflardan birisidir.

Uzakdoğu çok gizemli bir yer ve fotoğraf cenneti diyebilirim. 16 ülkeye gittim, en çok ilgimi çeken yerler Tayland, Kamboçya, Vietnam, Singapur, Malezya ve Brezilya oldu. Bana göre en iyi fotoğraflar da Kamboçya ve Tayland’tan çıkıyor. Uygun turlar bulmak da mümkün.

Çekim Detayları:

Nikon D 7000, Renk uzayı RGB, Renk profili Adobe RGB 1998, Odak uzaklığı 200mm, F sayısı 5,6, Poz programı 1, Poz süresi1/100

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.