Görsel ile Yazıyı Birleştirme

Photoshop’da adım adım yazıları görseller ile birleştirmenin püf noktaları

Photoline - - Adım Adım - Candan Tırtıl

Merhaba Sevgili Photoline okurlarım. Bu sayıda Photoshop‘ta yazıları görseller ile birleştirme tekniğini anlatacağım. Bunu yapmak aslında çok ama çok kolay. Bu tekniği en çok bunu şehir fotoğraflarında görürsünüz. O halde birlikte şehir fotoğraflarını yazı ile birleştirmeye var mısınız?

Adım 1

Photoshop’tan “File>new” seçip yeni bir alan oluşturun. İstediğiniz boyutta oluşturabilirsiniz. Ben 1920x1080 pikseli seçtim.

Adım 2

Ardından mümkünse kalın bir fontla istediğimiz yazıyı yazın. Bu noktada önemli olan kalın olması ve büyük olması.

Adım 3

Daha sonra yazının üstüne gelmesini istediğiniz fotoğrafı açın. Hepsini seçip (Ctrl+A), kopyalayın (Ctrl +C). Penceresini kapatıp (Ctrl +W), yazının üstüne yapıştırıyoruz (Ctrl +V).

Adım 4

Resmin boyutu fotoğrafın boyutundan büyükse “Free Transform” aracı ile (Ctrl+T) büyütebilir, yazının boyutuna getirebilirsiniz.

Adım 5

Evet işlemimizin sonuna geldik. Layers paletinde artık 3 tane layer olması gerekiyor. üst üste, en altta background, sonra yazının ve sonra da fotoğrafın. Üsteki fotoğrafa gelip mouse ile sağ tıklayın. “Creat Clipping Mask”ı seçin ve işte sonuç karşınızda.

Sonra fotoğraf yazıya geçmiş olacak. İstediğiniz gibi boyutlandırma, taşıma yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz photoshop çalışmalarını Facebook Photoline sayfamızda ve Instagram photolinemagazine hesaplarımızda paylaşmanızı bekliyorum. Güzel günler…

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.