2019 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri için Türk fotoğrafçılara davet

Photoline - - Dijital Fokus -

Dünya Fotoğraf Organizasyonu, yetenekli yerel fotoğrafçıları global izleyici kitlesine tanıtan “Ulusal Ödül” başvurularını kabul etmeye başladı. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin uzun süredir bir parçası olan Ulusal Ödüller, 50’yi aşkın ülkede her düzeyden katılımcıya uluslararası ölçekte bilinen bir yarışmada kabul görmek gibi eşsiz bir fırsat sunuyor.

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin 10 “Açık” kategorisinden birine Türkiye’den katılan fotoğrafçılar, otomatik olarak “Türkiye Ulusal Ödülü”nde değerlendirmeye alınacak. Jüri üyeleri Mimari, Kültür, Kreatif, Hareket, Manzara, Doğal Dünya & Vahşi Yaşam, Portre, Natürmort, Sokak ve Seyahat fotoğrafçılığından oluşan 10 kategorideki fotoğrafları değerlendirecek.

12. yılını kutlayan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, son 12 ay içinde çekilen çağdaş fotoğrafçılığın en iyi örneklerini bekliyor. Ödüllere katılım www.worldphoto.org/swpa adresinden ücretsiz olarak yapılabiliyor. Ödüllerde kazanan ve kısa listeye kalan fotoğrafçılar, nakit ödüller, Sony’den en son dijital görüntüleme ekipmanları ve global sergilerde yer almanın yanı sıra dünya çapında üne kavuşacaklar. Ulusal Ödülü’nü kazananlar Nisan 2019’da Londra’daki Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri sergisinde yer alacak.

“Açık”, “Gençlik” ve “Ulusal” Ödüllerde Jüri Başkanlığını, Saatchi Saatchi & Prodigious (Birleşik Krallık) Fotoğraf Direktörü & Sanat Prodüksiyonu Başkanı Rebecca McClelland yapacak. Tüm jüri üyeleri hakkında bilgi için: https://www.worldphoto.org/sony-world-photographyawards/judges

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.