Fit bir vücut için ameliyatsız çözümler

Pozitif - - BAKıM -

Diyete ve spora rağmen giderilemeyen inatçı bölgesel yağlar ile selülitli bölgeler ve sarkmalar için yeni jenerasyon teknolojiler birçok çözüm sunuyor. Ancak o kadar çok seçenek var ki bazen insanın aklı karışıyor, tek bir sistemle her soruna çare bulma arayışı doğuyor. Kozmetolog ve Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, UltraShape V3 ve Saten Vücut Germe ile bunun mümkün olduğunu söylüyor.

Kalıcı yağlara veda

Ultrashape V3, spor ve diyete rağmen göbek, basen, bel bölgesinde bulunan kitleleşmiş yağları cerrahi müdahale yapılmadan ve kısa süren bir seansta yok ediyor. Uygulama yapılacak bölge belirlendikten sonra kamera yardımı ile tespit edilen yağlar, sistemin ekranında görüntülenerek ‘odaklı ultrason’ yardımıyla tek tek kalıcı olarak anında yok ediliyor. Acısız, ağrısız, konforlu ve güvenli bir yöntem olarak liposuction ameliyetlarına alternatif bir tedavi olan bu yöntemde seanslar 10-15 gün aralıklarla uygulanıyor. Yağ oranına bağlı olarak tek seans sonrasında dahi incelmeyi gözlemlenebiliyor.

Songül Durur Zevzir, UltraShape V3’ü diğer sistemlerden ayıran önemli özelliği, “Yağları yok ettiği esnada çevre dokulara, kan damarlarına, sinirlere hiçbir zarar vermediği bilimsel olarak kanıtlandı ve FDA tarafından onaylandı. Bu çalışmalarda ayrıca bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan araştırmada yüzde 95 memnuniyet onayı görüldü” diyerek açıklıyor. Zevzir şöyle devam ediyor: “Yeni jenerasyon teknolojiye sahip bu sistem seans süresi konusunda daha kısa sürede ve daha kalıcı sonuçlar sunuyor. Bölgesel olarak bacak, basen, göbek, bel, sırt gibi alanlarda incelme ve vücut kontürünün şekillenmesini sağlarken bacaklarda var olan selülitlerin görüntüsünü gidermede ve sıkılaştırmada güvenli sonuçlar ortaya koyuyor.”

Vücutta saten etkisi

2014 yılında “En İyi Cilt Germe”, 2015 yılında “En İyi Bölgesel İncelme ve Vücut Şekillendirme ve Sıkılaşma” ödüllerine sahip Saten Vücut Germe (Exilis Elite), kilo alıp verme veya doğum sonrası oluşan elastikiyet kaybı ve yaşa bağlı sarkma sorunlarında tüm vücutta güvenle uygulanabiliyor. Ultrason ve radyofrekansı bir arada (hibrit) kullanan tek sistem olma özelliğiyle tüm vücutta uygulama sonrası saten etkisi yaratıyor. Ağrısız olan bu işlem haftada bir defa ve toplam 4-6 seans uygulanıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.