Havalansın İçinizin camlarını açın Ç

Fazlalıkları atın. Rahatlayın. Korku enerjisinden çıkın. Biz değiştikçe dünya da değişecek.

Pozitif - - FARKıNDALıK - YAZI: İpek Koşan

oğumuz duygu ve düşüncelerimizin farkında olmadığımız için genellikle başkalarını suçluyoruz. Kuantum farkındalığı, bize hayatımızın sorumluluğunu elimize almayı ve gerçekten istediğimiz hayatı yaşamayı öğretiyor. Zeyno Baran Bryza ve Fatih Enginsel tarafından kurulan Karmik Şifa ve Gelişim Merkezi de hayatımızda kendi kendimize yarattığımız sorunları geride bırakıp engelleri aşmamıza ve “istediğimiz” hayatı yaşamamıza yardımcı olmayı amaçlıyor. Peki ama nasıl? Zeyno Baran ile farkındalığın önemini ve yollarını konuştuk.

Uzun yıllardır jeopolitik konularda çalışırken boş zamanlarımı bu konulara ayırıyordum. Örneğin Hint, Maya gibi kadim medeniyetlerle ilgili kitaplar okudum, o medeniyetlerin yaşadığı yerlere gidip araştırmalar yaptım. Ayrıca bütüncül tıpla ilgili eğitimler aldım. Daha öncesinde, üniversite yıllarımdan başlayarak hem kendi üzerimde çalışmaya başladım hem de okulun psikolojik rehberlik merkezinde gönüllü olarak yardım ettim ve farkındalık artırmak amaçlı -özellikle de kızların/kadınların “hayır” diyebilmesine yönelik- eğitimler verdim. Yani aslında bu konular uzun süredir hayatımdaydı ama hobi niteliğindeydi. İşimi de çok seviyordum. Sonra bir zaman geldi, kariyerimde yapmak istediğim birçok şeyi başardığımı ve artık hobimi işim olarak yapmanın ruhumu daha tatmin edeceğini hissetmeye başladım. İç sesim de çok güçlü bir şekilde bu yolda çok daha fazla insana faydam olacağını söylüyordu. İnşallah öyle de olur.

Hem bilim ile spiritüelliği birleştirmek hem de batıdaki birçok bilginin buraya gelmesine destek olmak istedik. Kişilerin hayatlarını mutlu, sağlıklı, keyifli ve daha iyi sürdürebilmesi için hem bireysel çalışmalar hem de grup çalışmaları yapıyoruz. Enerjisi yüksek yerlere geziler düzenliyoruz. Şimdiye dek Umre’ye ve Peru’ya gittik, önümüzde Hindistan ve Amazon var. Orada çalışmalar yapıyoruz. Buradaki amaç, hem şifa hem gelişim... İsmimiz de bunu ifade ediyor zaten. “Karmik” denmesinin nedeni, birçok karmamızın olması. Her düşündüğümüz, yaptığımız, yapmadığımız şeylerin bir sebebi ve sonucu var. Bunları fark etmek ve çözmek bizim çalışmamızın esasını oluşturuyor. İnsanın kendi duygu ve düşüncelerini fark etmesi ve rüzgarla kopup giden yaprak gibi değil de köklenen

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.