Şifanıynolu kalp çakradan geçer

Pozitif - - RÖPORTAJ -

Eric Lopez, ABD’deki Kuzey Nemenhah bölgesinde yaşayan Amerika yerlilerinden. 2003 yılında, yaşam amacının şamanik aile dizimleri yapmak olduğunu fark etmiş ve aile diziminin kurucusu Alman psikoterapist Bert Hellinger’den eğitim almış. Ardından sahip olduğu şamanik bilgileri bu teknikle birleştirerek kendi sistemini kurmuş. O günden bu yana da bu sistemle dizim açıyor.

Kendini durugörür ve empat olarak tanımlayan Lopez, bu sayede kişilerle ilgili derin bilgileri fark edebildiğini, bunun da çalışmaları kolaylaştırdığını söylüyor. Terapi bebekleri, müzik, şamanik tekerlek, yönler gibi araçlarla, aile dizimine yeni ve şamanik bir yaklaşım getiren Lopez ile bu tekniğin detaylarını konuştuk.

Durugörüm her zaman açıktı ve bir empatım (karşısındaki kişinin duygularını ve travmalarını derinden hissedebilen). Küçükken ertesi gün neler olacağını rüyamda

TERAPİ

görürdüm. Altı yaşındayken, garajımızın limoni yeşil rengine boyandığını gördüm. Ertesi gün uyandığımda boya kutusunu fark ettim. Anneme “Garajı boyayacaksınız değil mi?” diye sordum. Annem “Evet yarın amcan gelecek ve boyayacağız” dedi. “Hayır amcam bugün gelecek” dedim. Amcam o gün geldi ve garajı tam da gördüğüm renge boyadık. Zamanla rüyalarım daha da güçlendi, astral seyahatler, diğer evrenlere ve Atlantis’e yolculuklar başladı. Bu evrensel enerjilerin kullanıldığı başka bir sistem.

Öncelikle 0-7 yaş arasındaki çocukların blokajı yoktur, bu nedenle tamamen açıktırlar. Yedi yaşındayken hatıralar ve vücudumuzdaki hücreler değişmeye başlar. Bu nedenle bu yaş psişik yeteneklerin açık kalması için önemlidir. Ancak biz bunun yerine çocuklarımıza bilgisayar veriyoruz. Okul, bu tarz enerjilerin olmadığını söylüyor. Bir şey gördüklerini söylediklerinde, onlara “Hayır sadece hayal kuruyorsun” diyoruz. Hepimiz bağlantı kurabiliriz, lütfen zaten açık olan çocuklarımızı kapatmayalım. O zaman tereddüt etmemize de gerek kalmaz.

Şamanik yanım Kuzey Amerika’dan geliyor. Burada şaman şifacılarla çalıştım. Ardından yaşam amacımın şamanik aile dizimi çalışmaları yapmak olduğunu öğrendim.

Şamanizmde yeryüzü, yıldız varlıkları, üst dünya, orta dünya ve aşağı dünya ile bağlantı vardır. Genel olarak her yönden gelen enerji onurlandırılır. Her yönün kendine özgü bir enerjisi vardır; örneğin totem hayvanların bazıları belli yöndeki enerjilerle uyumludur. İnka’lardan geliyorum ve burada yıldızlar ve güneş çok önemlidir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.