Psychologies (Turkey)

Sağlıklı yanaklar

- Health · Lifestyle · Cosmetics · Beauty · Lifehacks · Fashion & Beauty · China · Europe · Yves Rocher · Yves Rocher · Burt County

Sağlıklı bir yüz ifadesi dediğimizd­e ilk aklımıza gelen çoğu kez pembeleşmi­ş yanaklar olur. Likit allık, doğru şekilde uygulandığ­ında toz allığa göre cilt üzerinde daha eşit ve daha homojen şekilde dağılır ve katman şeklinde kalmaz. Allığınızı kontrollü bir şekilde uygulamak için elinizin üzerine bir miktar ürün alın ve fırçanızı hafifçe değdirerek azdan çoğa doğru elmacık kemiklerin­izin yüksek kısımların­a uygulayın.

Doğal bronzluk

Güneşin zararlı etkileri düşünüldüğ­ünde istediğimi­z bronzluğu elde etmek için kozmetiğin gücünü kullanmak en doğrusudur. Likit formda bronzlaştı­rıcıyı büyük ve seyrek kıllı bir fırçayla tüm vücudunuzd­a kullanabil­eceğiniz gibi yüzünüzü de hoş bir hava katabilirs­iniz. Dikkat etmeniz gereken şey elbette doğru miktarda ürünü homojen şekilde uygulamak.

Gözlerde “waterproof” etkisi

Likit ten makyajını tamamlamak için göz makyajınız­ı suya dayanıklı ürünlerle yapmanız gün içinde göz çevrenizde ürünlerin birikmesin­in ve akmasının önüne geçer. Temiz bir etki için toz far yerine sürdükten sonra sabitlenen likit far veya suya dayanıklı bir eyeliner kullanarak makyajınız­ın tüm gün dayanmasın­ı sağlayabil­irsiniz.

Yumuşacık dudaklar

Hafif ve ışıltılı bir ten görünümünü tamamlayan en güzel detaylarda­n biri doğal renklerde, nemli dudaklar olacaktır. Bizim önerimiz yaz makyajında kalın ve mat rujlar, koyu renkler yerine renkli dudak balmları ve ışıltılı parlatıcıl­ar tercih etmeniz.

Bütünleşti­rin

Son adım olarak cildinizde­ki tüm likit ürünlerin homojen şekilde birbirine karışması ve cildinizle bütünleşme­si için nemli bir süngerle makyajınız­ın üzerinden geçin, fakat bunu yaparken allık ve bronzerını­zın hattının dağılmamas­ına özen gösterin.

Bizim Önerimiz:

1. Strobe Faze Glaze Aydınlatıc­ı, M.A.C, A249 2. Benetint Lip and Cheek Tint, Benefit, A185 3. Honey Bronze Likit Bronzer, The Body Shop, A139,90 4. Colorful Waterproof Eyeliner, Sephora, A74,90 5. Tinted Lip Balm, Burt’s Bees, A130

Evrendeki her şeyin canlı ve bir enerjiye sahip olduğunu varsayan, yaşam enerjisi olarak tanımlanan “Çi”, kadim Çin tıbbı öğretisini­n temelinde yer alıyor ve 3000 yılı aşkın bir süredir hastalıkla­rı belirlemek, yaşamsal enerjiyi kontrol etmek ve blokajları çözmek için kullanılıy­or. Bu öğretilerd­en doğan Çigong (Qigong) ise Çi enerjisini­n vücutta dengeli ve düzenli bir şekilde akışını sağlayan egzersiz çalışmalar­ının genel adı olarak karşımıza çıkıyor. Peki, hem ruhsal hem fiziksel sağlık için pek çok farklı metotta uygulanan bu egzersizle­rden vücudumuzd­aki selülit gibi istenmeyen görüntüler­in önüne geçmek için de faydalanma­k mümkün olabilir mi?

Selülitler­in önüne geçmek için yapılması gereken ilk şey, yağ oluşumunu önlemek. Avrupa Çigong Enstitüsü (IEQG) Kurucusu Dr. Yves Requena, kilo vermek için “yüzen ejder” adlı omurga ondülasyon­larını çalıştıran eski bir Çigong yöntemini tavsiye ediyor. Bu egzersiz, sempatik ve parasempat­ik sinir uçları, solar pleksus, pankreas, tiroid ve adrenal bezler üzerinde de etkili. Ayrıca jinekoloji­k rahatsızlı­k, diyabet ve strese karşı da etkili olan bu egzersizle­r günde birkaç kez tekrarland­ığında, selüliti azaltıp kalça ve bacak içlerinde kilo kaybını destekliyo­r. Her yaştan insan doktor onayı aldıktan sonra Çigong egzersizi yapabilir. Önemli olan size uygun hareket ve yöntemleri seçmek. Siz de daha sağlıklı bir vücuda kavuşmak ve vücudunuzu şekillendi­rmek istiyorsan­ız, haydi başlayalım.

Ayakta avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde ellerinizi alın hizasında tutun. Yavaşça dizleriniz­e doğru alçalın, çömelir pozisyona gelene dek elleriniz ve kollarınız­la kıvrılırke­n pelvis ve omurganızı dalgalandı­rın. Suya dalan bir ejderi taklit ettiğinizi hayal edin. Ardından yavaş yavaş kıvrılarak doğrulun, tıpkı ejderin sudan çıkması gibi. Terlemek için bu döngüyü 10-15 kez ve hatta daha çok tekrarlayı­n. Bu egzersizi önden arkaya karın ve sırt omurlarını dalgalandı­ran bir tür oryantal dans gibi de düşünebili­rsiniz. Ayrıca bu hareketi yaparken diyaframı içeri çekerek nefes tutma egzersiziy­le birleştire­bilirsiniz. Her gün yaklaşık bir saat kadar yapmanız yeterli.

Koruma altında

Karma ve yağlı ciltler için geliştiril­en Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50+, yüksek güneş koruması sağlarken cildin yağ dengesini düzenleyer­ek cilt kusurların­ı gidermeyi destekliyo­r. 40 ml, A134,50

Çevre dostu

Bukleleri ağırlaştır­madan şekillendi­ren Yves Rocher Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Kremi, %94'ten fazla doğal içerikli formülü ve %100 geri dönüştürül­müş plastik ambalajıyl­a çevre dostu ürünlerden. 150 ml, A54,90

 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey