OYUNCULAR KLASİK OTOMOBİLLERLE ŞEHİR TURU ATTI Rengârenk kortej

Sabah - - Kültür-sanat-magazin -

Turkuvaz Medya’nın ana medya sponsoru olduğu, 55. Uluslararası Antalya Film Festivali geleneksel kortej geçişiyle başladı. Türk sineması ve televizyon dünyasının sevilen isimleri halkla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Turkuvaz Medya’nın ana medya sponsorluğunda bu yıl 55’incisi düzenlenen “Uluslararası Antalya Film Festivali”, renkli kortej geçişiyle başladı.

Cam Piramit önünden başlayan kortej geçişine aralarında, Yavuz Bingöl, Şehnaz Çakıralp, Kürşat Alnıaçık, Mehmet Özgür, İpek Erdem’in de bulunduğu bazı ünlüler katıldı. Altı kilometrelik kortejde festivalle yaşıt klasik otomobiller, kortej TIR’ları, gezi otobüsleri ve festival temalı, özel tasarımlı araçlar yer aldı. Kortej, DJ performansı, festival bando takımı ve ünlü film karakterlerinin maskotlarıyla renklendi. Kortej geçişinde sanatçılar üstü açık klasik otomobillerle halkı selamladı, hayranlarıyla fotoğraf ÖzleP A9CI çektirdi, karanfil attı. Yavuz Bingöl, Işıklar Caddesi’nde klasik otomobilinden inerek, bir süre yolda yürüyerek vatandaşlarla tokalaştı. Cam Piramit, 100. Yıl Bulvarı, Güllük Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve Işıklar Caddesi’nin ardından, Cender Hotel önünde sona eren korteje ilgi gösteren vatandaşlar, cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşturdu. Kortejin ardından, yağmur etkili oldu.

SON 15 YILDA İYİ İŞLER...

Sinema ve tiyatro oyuncusu Mehmet Özgür, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk sineması alanında güçlü işler yaptıklarını, her geçen gün daha da güçlendiklerini ifade etti. Özellikle festival filmlerinin hem oyuncular hem Türk sineması açısından ciddi bir nefes olduğunu vurgulayan Özgür, “Yurt dışında artık Türk sinemasının tanınırlığı bu filmler sayesinde daha da artıyor. Umudum, daha güçlenerek büyüyerek daha güzel işler yapalım. Oyuncularımız dünyada hak ettikleri noktaya gelebilsinler” diye konuştu. Oyuncu Kürşat Alnıaçık da yağmura rağmen katılımın yüksek olduğunu, bu tür organizasyonların devam ermesi gerektiğini söyledi. Son 15 yılda özel filmler yapıldığını anlatan Yavuz Bingöl de “Toplum artık kendi hikayelerine, filmlerine daha çok sahip çıkıyor. Film sayısı ve sinema seyircisi çok arttı” dedi.

Ulusal yarışma bölümünün kaldırılmasının çok tartışıldığını hatırlatan Bingöl, “Antalya film festivali, Türk sinemasının bütün emekçilerinin 55 yıl boyunca ödül aldığı, daha çok motive olduğu Türk sinemasının yüz akı bir festivaldir. Ulusal bölüm yine konulursa iyi olacaktır” diye konuştu.

Şehnaz Çakıralp

kilometrelik kortej boyunca vatandaşlar sokakları doldurdu. İlgiden memnun kalan oyuncular halkı karanfil atarak selamladı. İpek ErGeP

MAGAZİN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.