‘Türk mutfAğını AvAntAjA çevirin’

ABD’deki ünlü Baylor College of Medicine’da çalışan, dünyanın kilo vermek için akın ettiği Prof. Dr. John Foreyt “Türk yemekleri diyet için ideal” dedi

Sabah - - Gundem - Betül USTA /

DÜNYANIN kilo vermek için akın ettiği ABD’nin Teksas eyaletinde bulunan Baylor College of Medicine’da çalışan Prof. Dr. John Foreyt, “Türk yemekleri harika ve diyet için çok ideal. Türk mutfağı çok ünlü. Özellikle Akdeniz mutfağı çok ilginç. Ben Türklerin beslenme stilinin sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de ailelerin kalabalık olması sağlıklı beslenme için bir avantaj” ifadelerini kullandı. Türkiye’yi fit yapacak formülleri SABAH’A açıklayan Foreyt, “Karbonhidratı kesin, yediklerinizi not edin, kilonuzu ölçün, 8 saat uyuyun, destek grubu bulun, pes etmeyin” önerilerinde bulundu.

Kalabalık Türk aile yapısının sağlıklı olmak için bir avantaja dönüşebileceğini belirten Foreyt, aile bireylerinin hep birlikte karar alarak birbirini motive edebileceklerini ifade etti. Foreyt “Kadınların evin dışına çıkmaları ve spor yapmaları gerekiyor. Toplu şekilde hamur işleri yemek yerine spor yaptıklarında motivasyonları daha yüksek olacaktır” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.