Yalova Terma City otelini kongre salonuyla taçlandıracaklarını aktaran Karaderili Grup CEO’su Talas, “3 bin kişiye hizmet verecek salon, bölgeye kongre ve seminerleri çekecek” dedi

Sabah - - Travel Turkey -

YALOVA’NIN 5 yıl içinde turizm cen neti olacağına dik kat çeken Talas, turizm yatırımcıla rını Yalova’ya bek lediklerini kaydetti. Talas, “Bizim gibi yatı rımcılar geldikçe, 5 yıl dızlı tesisler ve kongre salonları açıldıkça Yalo va kazanacak. Yalova’yı 10 yılda 1 milyon turist ağırlayacak noktaya taşı yabiliriz” dedi.

Türkiye’de son yıllarda turizmi çeşitlendirmek için atılan adımlar turizm yatırımlarında da etkilerini hissettirmeye başladı. Karaderili Şirketler Grubu’nun 180 milyon dolarlık yatırımla, 2014’te temelini attığı 2.200 yatak kapasiteli Yalova Terma City, sağlık ve termal turizminin yanı sıra kongre ve seminerler için de hizmet verecek.

Karaderili Şirketler Grubu CEO’su Tevfik Talas, bölge turizmini geliştirmeyi ve çeşitlendirmeyi hedeflediklerini belirterek, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu kongre ve seminer alanlarını da hizmete sokacaklarını aktardı. Bu kapsamda 3 bin 500 metrekare alan üzerine, aynı anda 3 bin kişiye hizmet verecek kongre salonu yatırımına başladıklarını anlatan Talas, “Biz bu yatırımla hem uluslararası hem de İstanbul’da seminer ve kongre yapmak isteyenlerin mekân sorununu çözüyoruz” dedi.

500 KIŞILIK ILAVE ISTIHDAM

22 yıllık otelcilik tecrübeleri ile yola çıktıklarını dile getiren Talas Yalova’nın en büyük ihtiyacı olan toplantı ve kongre salon açığını da bu yatırımla kapatacaklarını söyledi. Projenin ikinci ve üçüncü etapları olan resort kısmının yüzde 80 seviyede tamamlandığını aktaran Talas, hali hazırda bin 100 kişinin çalıştığı projenin tüm etaplarının bitmesinin ardından 500 kişiye daha ilave istihdam sağlayacaklarını kaydetti.

KARADERILI GRUP’TAN KONGRE TURIZMI ATAĞI

10 yılda 1 milyon turist Tevfik Talas

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.