Kruvaziyer turizmi yükselişe geçiyor

Sabah - - Travel Turkey -

Cruises Türkiye Temsilcisi Karavan Cruises Direktörü Özgü Alnıtemiz, kruvaziyer sektörünün yeniden canlanmaya başladığını söyledi. Alnıtemiz, “2015’ten itibaren Türkiye’de kruvaziyer sayıları oldukça düştü ancak 2019 yılı itibarı ile yeniden yükselişe geçiyor” dedi.

Celestyal Cruises’ın 2018’de 150’den fazla Türkiye limanına uğradıklarını aktaran Alnıtemiz, “Türkiye limanlarına en çok uğrayan uluslararası kruvaziyer şirketi olduk. 2019’da operasyonlarımızı tüm yıla yayacağız. İstanbul’u tekrar limanlarımız arasına aldık” diye konuştu.

“İki yeni rota ile birlikte konsept turlarımızla sezona hazırız” diyen Alnıtemiz, şöyle devam etti: “Türkler Yunan Adaları’nı ve cruise tatilini bizimle sevdi. Yeni sezonda Mikonos, Santorini, Rodos, Girit, Milos, Patmos gibi çok sevilen Yunan Adaları ile Atina’yı gezdirmeye devam edeceğiz. Haziran ve eylül ayları Yunan Adaları’nda yüksek sezon. Temmuz, ağustos ise orta sezon olarak geçiyor. Biz de misafirlerimize bu güzel dönemde seyahat fırsatını kaçırmamak için çok cazip paketler hazırladık. Erken rezervasyonla da satışa çıktık.”

Özgü Alnıtemiz

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.