Erkenden alıyorlar

Kültüre odaklanacağız Erken rezervasyon satışlarının geçen yıla göre % 50 arttığını aktaran Jolly Tur Genel Müdürü Erkan, “Özellikle lüks otellere yoğun talep var” dedi

Sabah - - Tudyho Txunh\ - (DIT|R: %HWO ALAKE1T TASARıM: Uğur KIRIMLI

dönemi için yine Ege ve Akdeniz’in öne çıktığı nı anlatan Erkan, yurtdı şında ise vizesiz turlara yüksek ilgi olduğunu kay detti. Jolly’nin bu yıl kül tür turlarına odaklanaca ğını anlatan Erkan, “GAP, Mardin, Kars destinasyon larına ciddi bir talep var. Kültür turlarında yüzde 100 büyüme hedefliyoruz. Büyümemizin en önem li ayaklarından birini bura dan sağlayacağız” dedi. 12

Kasım’da erken rezervasyon için start veren Jolly Tur, yeni sezon için adeta talep patlaması yaşadı. Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Figen Erkan, geçen yılın aynı dönemine göre erken rezervasyon satışlarının yüzde 50 oranında arttığını aktardı. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda bir araya geldiğimiz Erkan, artan bu yüksek talebi üç faktöre bağladıklarını söyledi. Erkan, “Birincisi tatilcide erken rezervasyon alışkanlığı oluştu. İkincisi yerli turist önümüzdeki yıl yabancı tatilci sayısında artış olacağının ve yer bulmakta güçlük çekeceğinin farkında, dolayısıyla şimdiden rezervasyonunu yaptırmak istiyor. Üçüncüsü ise bizim yürüttüğümüz başarılı kampanya süreci” dedi.

FIRSATLAR HÂLÂ DEVAM EDIYOR

Bu dönemde daha çok lüks segmentte yer alan otellere yönelik daha yoğun bir rezervasyon talebi olduğunu anlatan Erkan, “Tatilci bu otelleri sezonda bu fiyatlara bulamayacağının bilincinde. Dolayısıyla o otellere yoğun bir talep oluştu ama orta sınıf otellere de ilgi geçen yılın üzerinde. Erken rezervasyonda henüz birinci dönem bitmedi. Yüzde 50’ye varan oranlarda fırsatlar devam ediyor” diye konuştu.

HEDEF CIRODA YÜZDE 35 BÜYÜMEK

2018’da 1 milyona yakın kişiyi tatile çıkardıklarını aktaran Figen Erkan, 2019’da bunu aşacaklarını aktardı. “Ancak biz 2019’da kişi sayısından daha çok ciroda büyüme bekliyoruz” diyen Erkan, 2019’da ciroda yüzde 35’lik artış planladıklarını ifade etti.

Erkan şöyle devam etti: “2019 bizim için yenilik yılı olacak. 4 seneyi aşkın süredir yatırım yaptığımız teknoloji alt yapımız devreye girdi. Bunun paralelinde tüketicilerimizin de seçimiyle çok daha dinamik ve modern yeni marka logomuza geçiş yaptık. 2019’da misafirlerimize hem yurtiçi hem yurtdışında farklı tatil olanakları sunacağız.”

Figen Erkan

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.