15 Temmuz’un sivil kahramanına veda

Sabah - - Orta Sayfa -

darbe girişiminde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde hainlerin kullandığı tankın üzerine çıkan ve manevra yapan araçtan düşerek yaralanan 40 yıllık öğretmen 15 Temmuz gazisi Mustafa Öz (63) hayata veda etti. 3 çocuk 5 torun sahibi gazi, o gece vatandaşlarca hastaneye kaldırılmıştı. Günlerce süren tedavinin ardından iyileşen Öz, tam her şey yoluna girdi derken 4 ay önce başında ağrı hissetti. Doktorlar beyin kanseri teşhisi koydu.

Hastalığa direndi ama hayata tutunamadı. Kocaeli Kartepe’de öğretmenlik yapan Öz, darbe girişimi öncesinde Bahçeşehir’de oturmaya başlamıştı. Öz, hain FETÖ’cülerin üzerindeki halka aldırış etmeden tankı sürmesi sonucu yere düşerek kolundan, bacağından ve kafasından yaralanmıştı. Gazi Öz için önceki gün İstanbul Eyüp’te cenaze töreni düzenlendi. Öz’ün cenazesi, Eyüp Sultan Camisi’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

GÖZÜNÜ BİLE KIRPMADI

Kardeşi Ali Öz, ağabeyinin15 Temmuz’da gözünü kırpmadan tek başına köprüye gittiğini söyleyerek “Ağabeyim ülkesini seven ve yıllarca öğretmenlik yaparak bunu kanıtlayan bir insandı. Demokrasi için mücadele verdi ama kansere yenildi” dedi.

Kayseri’de eşzamanlı operasyonlarla örgüte ait ‘Gaybubet evleri’ basıldı. Mustafa Öz Cenaze törenine Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı. Kardeş Ali Öz, “Ağabeyim geçmiş darbeleri de gördüğü için dayanamayarak demokrasiye sahip çıkmak için 61 yaşına rağmen kahramanca tanka tırmandı” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.