Kızı, cep telefonuyla kaydetti Kanguruyla yumruk yumruğa

$vustralya·da, k|peklerini kangurudan korumak isteyen 'aniel 7uoKey·in, keseli Kayvanla yumruklaştığı anlar büyük ilgi çekti. İlginç kavga, sosyal medyada yüzbinlerce kişi tarafından izlendi

Sabah - - 6sru - Yasin ESKİKÖY - TASARıM: Ulaş ELMALI

Avustralya’nın Victoria eyaletinde iki köpeğini korumak isteyen Daniel Tuohey kangurunun saldırısına uğradı. Victoria eyaletinin Bendigo kentinde yaşanan olayda, gölet kenarındaki kangurunun köpeklerine saldırmasını engellemek isteyen Daniel Tuohey, keseli hayvanın yumruk ve tekmelerine hedef oldu. Tuohey’in kızı Bree’nin, sosyal medya hesabından paylaştığı kanguru ile babası arasında yaşananları gösteren görüntüler kısa sürede yüz binlerce kişi tarafından izlendi.

ELİNDEKİ İÇECEĞİ DÖKMEDEN...

Cep telefonuyla kaydettiği videoda babasını kangurunun geldiği konusunda uyaran Bree’nin, yaşanan mücadeleyi izlerken gülmekten kendini alamadığı duyuluyor. Saldırı sırasında kısa bir süre iri cüsseli hayvanla yumruklaşan Tuohey’in, kangurudan aldığı tekmelerin etkisiyle yere yuvarlandığı görülüyor. Köpeklerinin kanguruyu oyalamasının ardından ayağa kalkan adamın elindeki içeceğini dökmemesi ise sosyal medya kullanıcıları tarafından “efsane” olarak değerlendirildi. Yaklaşık 45 milyon kangurunun yaşadığı Avustralya’da mevsimlerin değişmesi, kuraklık ve hayvanların yerleşim alanlarının azalması gibi nedenlerle ülkenin sembol hayvanları ile vatandaşlar sıkça karşı karşıya kalabiliyor. Güçlü pençe ve ayaklarıyla çoğunlukla kendi bölgelerini korumak maksadıyla insanlara saldıran kangurular ciddi yaralanmalara yol açıyor.

7uoKey·in kolun da derin bir sıyrık meydana geldi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.