EMEKLI FARKLARı 25 OCAK’TA YATıYOR

Sabah - - Günün Içinden -

ayı itibarıyla 12 milyon emeklinin geliri artıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların maaş farklarının 25 Ocak’ta ödeneceğini açıkladı. Buna göre SSK emeklilerine zamlı maaşları 17 - 26 Ocak arasında, Bağ-Kurlulara ise 25 -28 Ocak arasında yatacak. Bu ay itibariyle memur emeklisinin maaşı en az 230 lira artarken, bin lira altı geliri olan 220 bin emekli de çifte zam alacak.

YÜZDE 10.1 ZAM

Emeklilerin aylıklarında oluşan fark tutarlarının ocak ayında ödeneceğini açıkladı. Bakan Selçuk, emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların 1 Ocak 2019 itibarıyla aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık alınan banka ve PTT

Zehra Zümrüt Selçuk şubelerince 25 Ocak’ta ödeneceğini belirtti.

SSK, Bağ-Kur emeklilerin maaşlarına yüzde 10.19 zam yansıtılacak. En düşük emekli aylığı ocak zammı ile bin 125 lira olurken, en yüksek emekli aylığı da 498.51 lira arttı. BağKur’lu esnaf emeklisinin en düşük maaşı bin 595 lira, memur emeklisinin en düşük maaşı da 2 bin 379 lira oldu. SSK ve BağKur emeklileri Ocak maaşların 15’inden sonra aldıkları için gelecek haftadan itibaren hesaplarında zam farklarını görecekler. SSK emeklileri ayın 17’si ile 26’sı arasında, Bağ-Kur emeklileri de 25’i ile 28’i arasında yeni maaşlarına kavuşacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.