‘Türkiye battı, bitti’ diyen provokatörlere ve hazımsızlara inat yatırımlar da, üretimler de devam ediyor. Savunma sanayimizi yabancıya mahkum edenler, utanmadan bizim politikamızı eleştiriyor. Bu provokatörlerin başını CHP çekiyor

BAşKAN ERDOğAN, SAKARYA KARASU’DAKI 500 MILYON DOLARLıK BMC ÜRETIM VE TEKNOLOJI ÜSSü TEMEL ATMA TöRENINDE KONUşTU:

Sabah - - 'q\a Rasrrx -

nnBaşkan Recep Tayyip Erdoğan, dün BMC Sakarya Karasu Üretim ve Teknoloji Üssü Temel Atma, Pınarbaşı Fabrika İleri Teknoloji Üretim Hattı Hizmete Alım ve BMC Power İlk Yerli ve Milli Motor Çalıştırma Ortak Töreni’ne katıldı. İşte Erdoğan’ı buradaki konuşmanın satırbaşları;

Ne dediler? ‘Türkiye battı, bitti, yatırımlar, üretim durdu.’ Hepsine inat, yatırımlar da devam ediyor, üretimler de devam ediyor. Bu ülkeyi hazmedemeyenler, bu ülkenin duruşuna katlanamayanlar isteseniz de istemeseniz de bu millet, bu ülke, dimdik ayaktadır ve dimdik ayakta yoluna devam edecek.

Savunma sanayisi alanında caydırıcılığımız mutlaka çok yüksek olmak durumdadır. Yola çıktığımızda

Başkan Erdoğan törene katılanlar arasında bulunan bir çocuğu böyle sevdi. savunuma sanayisindeki gücümüz yüzde 20’lerdeydi. Ama şimdi yüzde 68’e kadar ulaştık. Yeter mi, yetmez, daha da çıkacağız. Niye? Çünkü bizim caydırıcılığımızın da teknolojiyle beraber çok daha ileri bir konuma gelmesi lazım. Bunun yolu da her zaman ifade ettiğim gibi kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Birilerine bunu bırakamayız, birilerine emanet edemeyiz.

Çünkü biz yakın tarihimizde silah, mühimmat ve askeri teçhizat bakımından dışa bağımlılığın acısını çok çekmiş bir milletiz. Bunu en son 74 Kıbrıs’ta yaşadık. Stratejik ortaklarımız bizi yarı yolda bıraktılar. Şimdi de aynı oyunlar oynanıyor. Nerede, Suriye’de. Fakat şimdi bu oyunları oynayanlar şunu bilmeli ki kullandıkları enstrümanlar, insan olarak söylüyorum, yanlış enstürmanlar. Bu yanlış enstürmanlar onları

aldatıyorlar, ama bizi aldatamayacaklar. ardından belli bazı kesimler bu konuyu hemen istismar etmeye başladı. Türk savuma sanayiinin temellerini atan merhum Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş, Nuri Killigil gibi vatan, millet aşıklarının milli projelerini sabote edenler şimdi aynı tavrı bizlere, çalışmalarımıza karşı sergiliyorlar.

Ülkemizin savunma sanayisini on yıllardır bir avuç yabancıya mahkum edenler şimdi çıkmışlar utanmadan bizim politikamızı eleştiriyorlar. Bu provokasyonun başını da CHP çekiyor. Terör örgütleriyle simbiyotik ilişki geliştiren, aynı kaynaklardan beslenen CHP’den ülkemizin ve milletimizin menfaatine olan böylesi bir meselede yerli ve milli tavır beklemiyoruz. 24 Haziran seçimlerindeki yegane başarısı bölücü örgütün siyasi uzantılarını Meclis’e taşımak olan bir parti, zaten başka türlü hareket edemez. Ülkemizin ürettiği İHA ve SİHA’lardan rahatsızlık duyan milletvekillerinin bulunduğu bir parti elbette farklı davranamaz.

Ben şahsen Tank Palet Fabrikası’nda çalışan kardeşlerim başta olmak üzere hiç kimsenin CHP’nin yalanlarına itibar etmediğini biliyorum. Fabrikamızın satılması yalanını uydurarak böyle bir durum olmadığı halde, kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil, buna inananlara üzülüyorum. Kusura bakmasınlar, Tayyip Erdoğan böyle bir yola bugüne kadar tevessül etmemiştir, bundan sonra da etmez.

Arifiye’deki mevcut personelin tasfiyesi, işinden, aşından, ekmeğinden edilmesi asla söz konusu değildir. Burada çalışan kardeşlerimizin özlük haklarında herhangi bir eksilme olmayacaktır. Aldığımız kararın gayesi fabrikamızın verimliliğini, üretkenliğini, teknoloji kapasitesini ve gücünü arttırmaktır.

Hasan AY

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.