Sabah

Kalbimiz bir atıyor YIKILMAYAC­AĞIZ

Türkiye, deprem felaketi sonrası kenetlendi. Kimi umre parasını, kimi harçlığını, kimi ise parmağında­ki yüzüğü depremzede­ler için bağışlıyor

- AMASYA’NIN

Göynücek ilçesine bağlı Damlaçimen köyünde yaşayan 5 çocuk, 20 torun sahibi Sultan Davulcu (87), evindeki sobası ile yastık, yorgan ve yiyecekler­inin bir kısmını depremzede­lere gönderdi. Yozgatta parası olmayan anne, yüzüğünü bağışladı.

İstanbul’daki 45 mesleki ve teknik Anadolu lisesinin öğretmen ve öğrenciler­i, 60 bin ekmek, 10 bin kumanya, yaklaşık 4 bin battaniye, 200 soba, 800 atkı ve bere üretti.

Trabzon’un Akçaabat Mesleki ve

Teknik Anadolu Lisesi öğretmenle­ri ise battaniye, panço ve kaşkol üretiyor.

Nevşehirli kadınlar hayırsever­lerce karşılanan ve kendi evlerinden getirdikle­ri kumaş ve polar ile atkı, bere, pijama, kıyafet, bebek kıyafetler­i, çarşaf, yorgan ve yastık dikiyor.

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi öğretmenle­ri ve kursiyerle­r, eşofman takımı, atkı, bere, eldiven, şapka, uyku tulumu ve battaniye dikiyor.

Erzurum’da, Palandöken İnovasyon Kadın Girişimcil­er ve İşletme Kooperatif­i’nde çalışan kadınlarda­n 50’si, kurdukları ‘Örgü Timi’ ile nöbetleşe olarak 24 saat atkı, bere, içlik, eldiven ve patik örüyor.

Sivas’ta yaşayan 90 yaşındaki Cennet nine, depremzede­lerin ayaklarını sıcak tutması için elleriyle patik çorap örüyor. Cennet nine “Çocuklar için patik örüp yolladım, ayaklarını sıcak tutsun” dedi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşayan kadınlar, depremzede­ler için evlerinde hazırladık­ları yardım çuvalların­ı diz boyu karda sırtlarınd­a taşıyarak yardım aracının bulunduğu noktaya ulaştırdı.

Kırklareli’nde yaşayan 6.5 yaşındaki Kerem, “Bu montumu çok seviyorum ama senin olsun, seni ısıtsın” notuyla montunu, 7 yaşındaki Eymen ise “Oyuncaklar­ım sizi mutlu etsin” diyerek oyuncaklar­ını gönderdi.

Denizli’nin Çameli ilçesinde minikler, oyuncaklar­ını paketleyer­ek depremzede­lere gönderdi.

Osmaniye Kayı Kız Yurdu’na yerleştiri­len depremzede çocuklar, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından görevlendi­rilen pedagoglar eşliğinde, depremin neden olduğu travmadan uzaklaştır­mak amacıyla boyama, lego, satranç ve çeşitli oyunlara teşvik ediliyor.

Tarık YILMAZ-Umut YEŞİLYURTA­bbas ÇAKAR-Hüseyin CUMALI-Özgür ÖZDEMİR- Barış SAVAŞ- Harun SEKMENMust­afa KAYA-Rana BÜYÜKTAŞ/ SABAH

 ?? ?? Hakkarili kadınlar, yardımları 1 metrelik karda sırtlarınd­a taşıdı.
Sultan Davulcu
Cennet Nine
Hakkarili kadınlar, yardımları 1 metrelik karda sırtlarınd­a taşıdı. Sultan Davulcu Cennet Nine

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey